Пляжні ресурси

магниевый скраб beletage

Пляжні ресурси посідають особливе місце серед рекреаційнихресурсів. Понад 55 відсотків рекреантів світу так чи інакшепов'язують свій відпочинок і оздоровлення з перебуванням біляводи (приаквальні курорти, будинки відпочинку, круїзи тощо).Відомо, що перебування на пляжі особливо корисне для оздоров-лення людей, адже тут на організм діє комплекс оздоровлюваль-них чинників, пов'язаних зі стихією моря.

Найпривабливішими та найпопулярнішими світовими пляжа-ми є Лазурний берег Франції — від Тулона до Монако, протяж-ність якого складає 180 км, ширина — від 2 до 9 км. За останнідесятиріччя популярними стають прибережні території ПівдняІталії, Півдня і Сходу Іспанії, Сардинія, Балеарські і Канарськіострови, Мальта, узбережжя Адріатики (Хорватія). Не втратилосвоєї привабливості причорноморське узбережжя Болгарії (Золо-ті Піски), Румунії, Південного берега Криму. Серед інших регіо-нів світу найпопулярнішими зонами відпочинку є узбережжя мо-рів і океанів, що омивають береги США, Мексики, Гавайські,Багамські, Бермудські острови, а також курорти в Марокко, Ту-нісі, Єгипті, Ізраїлі, Туреччині, Таїланді, Індії, Китаї, Японії, Бра-зилії.

Пляжні ресурси України зосереджені у приморських терито-ріях Одеської, Херсонської, Запорізької і Донецької областей та уКриму. Рекреаційна цінність морського узбережжя визначаєтьсяпоєднанням сприятливих кліматичних умов та бальнеологічних іландшафтних ресурсів. Для рекреації можна використовуватимайже 1500 км морського берега. Найвищу рекреаційну цінністьмає невелика територія Південного берега Криму, захищена зпівночі Кримськими горами, на якій панує субтропічний серед-земноморський клімат.

Розвиток рекреаційної діяльності у приаквальних зонах спря-мований на соціальні результати, де поєднуються можливості за-довольнити потребу, як у лікуванні й відпочинку, так і в естетич-ному сприйнятті, у спілкуванні з природою.