Рознесення витрат

магниевый скраб beletage

Для аналізу ефективності роботи підрозділів компанії і визначення собівартості окремих видів продукції, необхідно описати походження всіх видів витрат і доходів, не пов' язаних з реалізацією продукції. Для вирішення цього завдання призначений діалог «Рознесення витрат». Діалог «Рознесення витрат» відкривається натисненням однойменної кнопки в розділі «Компанія». Поле із списком у верхній частині діалогу містить перелік типів витрат і доходів. Після вибору рядка в цьому списку, необхідно визначити тип обліку за допомогою розташованого нижче перемикача. Вибраний тип витрат можна віднести на всю компанію або рознести за «схемою», тобто за підрозділами і продуктами.

Схема, на підставі якої виробляється ті витрати, що розносяться, формується в діалозі «Структура компанії» розділу «Компанія». У разі вибору другого варіанту обліку, в таблиці, розташованій під перемикачем, з' являється список витрат, в якому зазначається спосіб їх рознесення:

на компанію;

за підрозділами;

за продуктами.

Рознесення витрат визначається за допомогою перемикача, розташованого в розділі діалогу, під заголовком «Схема рознесення».

Для опису схеми рознесення витрат необхідно сформувати список продуктів в таблиці, розміщеній в нижній частині діалогу. Для цього використовуються кнопки «Додати» і «Видалити» або аналогічні команди спливаючого меню, що відкривається після клацання правою кнопкою миші по полю таблиці.

Натисненням кнопки «Додати» відкривається список підрозділів, якщо перемикач схеми розноситься встановлений в положення «За підрозділами». У положенні перемикача «За продуктами» ця кнопка відкриває список продуктів.

Вибраний вид витрат може бути віднесений до підрозділів або продуктів, зазначених у списку, двома способами: пропорційно обороту або відповідно до заданих часток. Правило рознесення витрат визначається в полі із списком, розміщеним під таблицею. У разі вибору другого варіанту, в таблиці слід зазначити частку витрат, віднесену на кожен продукт.