Валюта

магниевый скраб beletage

Модуль «Валюта» призначений для вибору основної і другої (додаткової) валют проекту, одиниць вимірювання валют, а також вказівки їх курсового співвідношення на період дії проекту. При натисненні кнопки «Валюта» розділу «Оточення» з'являється діалог «Валюта проекту».

У цьому діалозі в якості основної валюти проекту, як правило, вибирається національна валюта країни, в якій реалізується проект. Вибір другої валюти визначається характером експортно-імпортних операцій, передбачених проектом.

Для вказівки основної валюти проекту слід розкрити список «Основна валюта», що знаходиться у верхньому лівому куті діалогу, і вибрати найменування необхідної грошової одиниці.

У списку «Од. вимірювання» вибирається масштаб подання грошових сум основної валюти. Список, що розкривається, пропонує для вибору три можливі значення: «1», «1000», і «1000000», що відповідає поданню сум в одиничному, тисячному і мільйонному масштабі вибраного найменування основної валюти.

Аналогічним чином встановлюється друга (додаткова) валюта проекту. Курс другої валюти відносно основної вводиться в полі Курс на момент початку проекту. Моментом початку проекту вважається дата, встановлена в заголовку проекту в розділі «Проект».

Величина курсу валюти повинна бути в діапазоні від 0.01 до 10000.00. При виході його за допустимі межі програма дає попередження.

Це повідомлення повторюється кожного разу при спробі введення числа, що не знаходиться в заданому інтервалі, до тих пір, поки не буде введене допустиме значення.

Темпи зростання або зниження курсового співвідношення валют заноситься до таблиці, що розміщена в нижній частині даного діалогу у відсотках до попереднього періоду. Установка параметра «Використовувати щомісячні значення» дає можливість вводити щомісячні зміни курсових значень. Зміна масштабу подання супроводжується автоматичним перерахунком рівня курсової інфляції за формулою «складних відсотків» з періодом в один місяць.

Річне R і щомісячні гі значення курсової інфляції пов'язані таким співвідношенням:

(1+R/100) = (1+r1/100)-(1+r2/100)-...-(1+r 12/100)

При будь-якому варіанті введення темпів зростання або падіння курсового співвідношення валют програма виконує щомісячний розрахунок курсів валют.

Знак величини курсової інфляції показує спрямованість змін курсів валют. Позитивне значення вказує на зростання курсу другої валюти відносно першої. Падінню курсу другої валюти відповідає негативна величина курсової інфляції.