Облікова ставка

магниевый скраб beletage

У модулі «Облікова ставка» розділу «Оточення» діалог «Ставка рефінансування» служить для введення щорічних значень ставки рефінансування в період дії проекту за кожною з валют.

Встановлювана Національним Банком України ставка рефінансування регулює вартість кредитних ресурсів на фінансовому ринку. Як макроекономічний чинник вона служить орієнтиром для визначення умов отримання кредитів. У програмі Project Expert 7 ставка рефінансування може використовуватися для віднесення частини виплат відсотків по кредитах на прибуток підприємства.

Значення ставки рефінансування на кожен рік проекту вводяться в таблицю, подану в даному діалозі. Заздалегідь слід вибрати закладку, що визначає вид валюти.

У деяких випадках зручно вказати значення ставки рефінансування в перший рік проекту і величину її зростання або зниження у відсотках до попереднього року. Для цього необхідно ввести відповідну величину в перший елемент таблиці, задати тенденцію зміни в розташованому нижче полі діалогу, а також вказати діапазон років проекту, коли ця тенденція збережеться. Після натиснення кнопки «Перерахунок» таблиця заповнюється щорічними значеннями ставки рефінансування, розрахованими програмою. Таким же чином можна встановити різні тенденції зміни ставки рефінансування на виділених інтервалах часу.