«Тайм менеджер»

магниевый скраб beletage

Усунення перерахованих недоліків вдалося досягти в «Тайм менеджері». «Тайм менеджер» (ТМ). Інструмент був створений у 1975 р. заповзятливим подружжям з Данії. Їм вдалося матеріалізувати головну ідею цільового планування особистих результатів на основі типового класифікатора функцій і технології вирішення великих заходів («слонячих задач»). ТМ став інструментом третього покоління і флагманом для досягнення кінцевих результатів на відміну від рутинної фіксації виконання заходів в календарі. Він дозволяє менеджеру чітко контролювати і розпоряджатися своїм часом виходячи з поставлених цілей, зв'язати воєдино «що і «коли» Ви хочете робити. ТМ створює єдину технологічну базу для ухвалення і виконання рішень (цілі, функції, завдання, операції) на основі гнучкого календаря (плани на рік, місяць, тиждень, день). Інструмент ТМ буде більш докладно розглянуто в наступному розділі, тому відзначимо тут тільки його переваги й недоліки. Переваги ТМ:

дозволяє добиватися поставлених цілей на основі повсякденного вирішення «слонячих задач»;

дає можливість розставити пріоритети, мати огляд справ і раціонально використовувати свій час;

дозволяє підвищити свій творчий потенціал, жити повноцінним життям і краще спілкуватися з оточуючими;

допомагає розвинути в собі більш гнучкіше і спокійніше ставлення до змін за рахунок оперативного внесення змін і використання змінних блоків бланків;

наголошується зростання продуктивності праці управлінського персоналу, коли ТМ стає базовим інструментом роботи всього підприємства.

Проте ТМ має і свої недоліки:

неможливість застосування для широкого кола менеджерів і фахівців. Так, ТМ неприйнятний для не дуже організованих і малодисциплінованих творчих людей, що працюють за столом, забитим і заваленим паперами;

необхідність спеціального навчання за ТМ (мінімум 2 — денний семінар) і додаткові витрати часу на внесення інформації в ТМ (не менше 30 хв. на день);

висока вартість інструменту і навчання, оплату яких можуть дозволити собі тільки успішні фірми.

Електронний записник

Розвиток електронної техніки не залишив без уваги управлінський персонал і призвів до створення універсального електронного «організатора». Електронні записники (ЕЗК) були сконструйовані в Японії. Вони з'явилися в 80-х рр. і відразу одержали визнання у широкого кола громадянства: бізнесменів, менеджерів, комівояжерів, інженерів, студентів, туристів. В основному завдяки багатоцільовому використанню ЕЗК і малому розміру. Які ж переваги використання ЕЗК?

Малий розмір і маса дозволяють носити ЕЗК в кишені сорочки піджака

Наявність незалежного будильника і годинника з часовим поясом.

Можливість програмувати події, віддалені від теперішнього часу на декілька років.

Календар до 2099 р.

Звукове нагадування про настання запланованої події.

Телефонний довідник.

Блокнот для ділової інформації.

Можливість працювати з конфіденційною інформацією, забезпеченою кодом доступу.

Мережевий графік, що формується автоматично при плануванні подій на день, дає повне уявлення про ресурси вільного часу.

Зручність роботи в «польових умовах»: у переповненому автобусі, електричці натискати на клавіші набагато зручніше, ніж писати олівцем.

Можливість резервного копіювання на диск комп'ютера і створення таким чином архіву інформації.

Які проблеми можуть виникнути у користувача ЕЗК? Як і будь-яка інша річ, ЕЗК може загубитися. Причому, як правило, інформація, яку він зберігає, набагато більш цінна, ніж сам інструмент. Більш того, якщо ЕЗК з Вашою інформацією яким-не- будь чином потрапить до Вашого конкурента, то можете попрощатися зі своїми комерційними таємницями, якщо тільки не зберігаєте їх в секретному файлі, захищеному паролем.

Ніколи не тримайте ЕЗК під дією сильних магнітних полів. Були випадки, коли пам'ять стиралася при проходженні з ЕЗК через дугу металошукача в аеропорту.

При зміні батарей суворо дотримуйтесь інструкції спочатку змінюйте одну, потім іншу батарею. Якщо Ви витягнете відразу обидві батареї, Ваші дані будуть втрачені.

Не залишайте ЕЗК під дією прямого сонячного проміння, не користуйтеся нею при мінусовій температурі, не допускайте контакту з кислотними і лужними середовищами. Не протирайте екран і клавіатуру спиртом — можете стерти букви з клавіатури, а екран зробиться нечітким.

Проте, не зважаючи на незручності технології, ЕЗК повсюдно визнаний для планування і зберігання інформації і все більш широко використовується.