2.1. Управління робочим часом або «тайм- менеджмент»

магниевый скраб beletage

У лексиконі ділового співтовариства з'явилося модне слово — «тайм-менеджмент», яке, напевно, скоро стане таким же популярним як магічна абревіатура МВА. Технології, що дозволяють опти- мізувати робочий день, насправді існують. Інше питання, як вони реалізуються в житті.

Термін «тайм-менеджмент (ТМ)» походить від англійського time-management, що в перекладі означає «управління часом». Під ТМ мається на увазі технологія обліку часу і планування робочого дня.

Вона вимагає серйозних вольових зусиль і постійної уваги. Керівники вдаються до таких суворих заходів лише зіткнувшись із зниженням ефективності або цейтнотом.

Звичайно менеджера відволікають один раз через вісім хвилин. Насправді, це дуже багато. Кожні вісім хвилин жертвувати своїм часом заради відволікань, нехай навіть і дуже необхідних. Виправити положення можна тільки, навчивши всіх співробітників дбайливо

ставитися до свого й чужого часу. Тоді й буде ліквідований основний поглинач часу менеджера — відволікання.

Більше половини часу топ-менеджменту йде на управління людьми (спілкування з підлеглими, визначення завдань, контроль, вирішення конфліктів між співробітниками) і на «неформальну комунікацію» (спілкування з колегами по компанії, з представниками інших компаній, участь у конференціях)».

Дотепер топ-менеджери обходилися без жорсткої фіксації згаяного часу, оцінюючи все приблизно. Дослідження показує, що в середньому тривалість робочого дня складає 10-12 годин, за які керівники встигають зробити 15-20 дзвінків і провести переговори з чотирма партнерами.

Визначення мети

У чому різниця між мрією і метою? У досяжності. Щоб зробити мрію досяжною, треба сформулювати її у вигляді мети. Тому досяжність (реальність) — це перша характеристика мети. Якщо вибрати нереально високу планку, то мета буде недосяжною і, відповідно, не реалізується.

В той же час якщо занизити планку, то значення вище за неї швидше за все не буде досягнуте. Тому від висоти планки, яку кожна людина визначає для себе сама, залежить вірогідність досягнення нею тих або інших висот. Якщо людина впевнена у тому, що вона не зможе подолати якусь межу, вона здебільшого дійсно не зуміє цього зробити.

Важлива характеристика мети — це її конкретність. Треба знати точно, куди йдеш.

Також мета повинна бути вимірюваною. Іншими словами, такою, щоб можна було її виразити в цифрах. Для цього необхідно ввести певні критерії, за якими мету буде легко виміряти і оцінити її досягнення.

Мета повинна залежати тільки від вас. За будь-яких обставин треба шукати вирішення, а не причину невдач. Якщо щось вийшло

не так, як заплановано, то саме вам слід шукати вихід з ситуації, виправляти її.

І, нарешті, остання характеристика мети — дата досягнення. Дата повинна бути точною. Не варто визначати дату досягнення мети «через місяць», «через півроку», а слід використовувати точні значення: до січня, до травня.