Види візитних карток

магниевый скраб beletage

У сучасній практиці використовуються ділові, особисті, корпоративні і сімейні візитні картки. Трапляються випадки і комбінованих візитних карток, що містять як службові, так і особисті дані про її власника.

Особиста візитна картка. Як правило, вона містить ім'я і прізвище власника. Телефонні номери, посади, адреси в ній не обов'язкові. Характеризуються достатньо вільним стилем виконання. Тут же може бути вказане ваше по батькові або просто ініціал — залежно від вашого іміджу, віку, національних і культурних традицій. На особистій візитній картці можна дати також ті додаткові відомості, які ви хочете про себе повідомити (адреса, телефон (и), номер пейджера, адреса електронної пошти та ін.). Варто подумати, які мінімальні відомості ви хотіли б повідомляти про себе — номер телефону завжди можна дописати від руки. Додаткові відомості, як правило, друкуються дрібнішим шрифтом в правому нижньому куті. Особиста картка може містити і відомості про ваше звання або вчений ступінь (професор, доктор, генерал-майор, кандидат технічних наук і т. ін.) — ці відомості зазначаються під ім'ям. Не дивуйтеся, якщо на особистій картці вашого зарубіжного знайомого ви знайдете не

його домашню адресу, а адресу його клубу (буває, що зазначається як клубна адреса — в лівому нижньому кутку, так і домашня — в правому нижньому кутку). Жінки звичайно не подають яких-небудь додаткових відомостей на своїй особистій візитній картці — тільки ім' я, по батькові і прізвище. Решта даних може бути внесена від руки.

Різновидом особистої картки є сімейна візитна картка. Вона використовується при знайомстві, привітанні друзів сім' ї, додається до подарунків. Необхідно пам' ятати, що ім' я дружини ставиться перед ім'ям чоловіка. Адреса на сімейній візитці може не зазначатися.

Ділова візитна картка — це невід'ємний атрибут сучасного ділового спілкування. Перше уявлення, як правило, починається з обміну візитними картками. Особливе значення вони мають при спілкуванні з іноземцями, людь-

Сєргєй Чобан и партнерьі

ЛртиІОчГурнОи t О Р d

Здузрд Пзули

Аркнгектар

Рости И 9992 Мсххва ул Тцмура Фруиаа 11VJ4 тел.: *Г(49£) S3 911 ЇЄ фаре:*7(495і SS 91Ї 2Г

S-ГГгЛІІ fTiari@tcriQbdri.nj

Рис. 2.16.

Ділова візитна картка

ми, що не говорять на вашій рідній мові. На діловій візитній картці повинні бути чітко зазначені ваші прізвище та ім'я (по батькові), назва вашої фірми або організації й ваша посада, повна поштова адреса і інші відомості. Також на ній цілком доречним буде використання логотипу вашої фірми або організації. У державних урядовців, депутатів на візитній картці може бути зображення державного прапора або герба. У діловій візитці може зазначатися ваше звання або титул, сфера відповідальності в рамках вашої організації, номери телефону (телефонів), факсу, телексу, електронної пошти.

Якщо у вас змінився телефон, то ви можете акуратно вписати новий номер, закреслюючи старий. Закреслювати і вписувати нову назву посади вважається неетично — слід потурбуватися про те, щоб якнайскоріше замовити нові візитні картки. Ділова візитна картка без адреси також не відповідає нормам етикету (виняток становлять дипломати і вищі державні посадовці). Якщо у вас змінюється адреса, і ви ще не знаєте своїх нових телефонів, то краще вказати офіційну адресу вашої організації, телефон секретаріату або канцелярії.

У випадку, якщо організація має декілька філій, то на ділових візитних картках її представників можуть бути вказані кілька адрес.

Ділові візитні картки співробітників магазинів, підприємств сфери послуг і ін. за оформленням можуть відходити від суворих норм етикету — по суті справи це не тільки інформаційна, але і рекламна продукція. На таких картках на звороті може бути розміщена невелика схема околиць, а також фотографія її власника, кольоровий символ, девіз фірми.

Різновидом ділової і особистої візитки є комбінована візитна картка, де разом із службовою адресою (у лівому нижньому куті) зазначається і домашня адреса (у правому нижньому куті). Такі картки доречні для наукових і творчих працівників, які часто працюють удома. Жінки, як правило, не вказують на таких картках свою домашню адресу, обмежуючись номером телефону.

Корпоративна візитна картка. Як правило, не містить імен і прізвищ. У ній зазначається сфера діяльності фірми, перелік послуг, контактні телефони, карта проїзду, адреса web-сторінки, використовується фірмова символіка. Така візитка містить рекламний характер, в основному використовується на виставках. Часто їх роблять двосторонніми, або книжечкою.