2.3.2. Електронне робоче місце

магниевый скраб beletage

Як можна уявити собі його суть (рис. 2.18.). В даному випадку його умовно можна розділити на три категорії:

електронне робоче місце, яке, як правило, надає підприємство за допомогою впровадження певного корпоративного програмного продукту (системи);

прикладні офісні системи;

електронне місце, яке генерує кожного індивідуума, залежно від його кваліфікації і потреб.

В даному випадку припустимо, що підприємство має корпоративну інформаційну систему управління підприємством, і тоді місце може бути: або тільки робочою станцією для перегляду і введення певних даних. У такому разі на цій станції не встановлено нічого зайвого з програмного забезпечення, і цей фахівець виконує тільки ту роботу, яка передбачена його посадовою інструкцією.

У другому випадку фахівець може увійти до корпоративної системи для пошуку потрібної інформації або введення даних, але його комп' ютер повноцінний і фахівець має можливість інсталювати додатково те програмне забезпечення, яке йому необхідне для роботи.

Рис.2.18.

Електронне робоче місце фахівця

У першому випадку це може бути робоча станція касира з продажу авіаквитків, в другому випадку робоче місце, наприклад, аналітика або фінансового директора.

Другий елемент електронного місця — це офісні продукти. І третій елемент — це ті додаткові програми, що існують на ринку і які використовує кожен фахівець залежно від сфери своєї діяльності. Це можуть бути, наприклад, бази даних, що містять довідкові дані.

До цієї ж категорії можна віднести спеціальні офісні додатки, створені самим фахівцем. Це різні програми, що збільшують продуктивність праці фахівця, для вирішення певних стандартних і специфічних завдань, які сприяють правильному ухваленню рішень. Ці додатки і програми є саме тим набором засобів, що збільшуються в часі, без яких фахівець просто буде не в змозі виконувати роботу.