СУЧАСНІ ІНСТРУМЕНТИ ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

магниевый скраб beletage

Системи мають тенденцію рости та в міру зростання взаєморозчиняються

Узагальнений принцип невизначеності

Складні системи призводять до несподіваних наслідків.

Сукупну поведінку великих систем передбачити не можна.

Інші формулювання

Інформація, що веде до обов'язкової зміни проекту, надійде до автора цього проекту тоді і тільки тоді, коли креслення вже виконані.

Перший закон корекції

Культура управління проектами із застосуванням автоматизованих засобів давно стала невід'ємною частиною культури ведення всього бізнесу. Перехід від безсистемного виконання проектів до грамотно організованого управління ними дозволяє компанії залишити у

минулому практику штурмівщини, постійного зриву або перенесення термінів закінчення робіт, порушення технології, постійні проблеми фінансування, порушення термінів постачань і комплектності всіх необхідних ресурсів та інше.

Сьогодні на ринку автоматизованих систем управління проектами найбільш активні кілька гравців: лідер світового ринку програмного забезпечення даного класу — Primavera Systems, компанія Microsoft зі своїм пакетом Project і російський розробник Spider Project Management Technologies, продукт якого відображає локальну специфіку. Про переваги і недоліки їх рішень ми і поговоримо.

Перш ніж почати аналіз можливостей продуктів, розглянемо середовище, в якому вони покликані функціонувати, а також його потреби. Наведена нижче класифікація користувачів узята з дослідження Welcom Software Technologies. Отже, виділяють три основні категорії — всі вони беруть участь у процесі управління діяльністю проектно-орієнтованої компанії і, відповідно, впливають на хід управління проектом. Саме на цих користувачів в основному розраховані автоматизовані системи управління підприємством і проектом (АСУПП).

В першу чергу, — це вище керівництво компанії, навіть не беручи участь у проекті, воно може істотно вплинути на його виконання. Як правило, до даної групи належать фахівці, що відповідають за планування діяльності організації, постановку цілей і завдань, а також за оцінку їх виконання. Користувачі управлінської категорії віддають перевагу легким в управлінні програмним модулям, які в змозі видавати демонстраційні звіти у будь-який момент виконання проекту. Крім того, вони вимагають наявності не тільки могутніх можливостей узагальнення оперативних відомостей, але і засобів для інтеграції з даними інших програмних додатків.

Друга категорія — менеджери, відповідальні за розроблення детальних планів досягнення цілей, поставлених керівництвом. Вони розподіляють роботу за конкретними виконавцями, забезпечують планування використання ресурсів і здійснюють контроль над виконанням

планів і підготовку підсумкових звітів для керівництва. Від АСУПП даний клас користувачів вимагає розширених можливостей аналізу ризиків. І для менеджерів можливість інтеграції АСУПП з іншими додатками важлива не менше, ніж для керівництва.

Третя категорія користувачів АСУПП — фахівці на місцях, відповідальні за виконання робіт, визначених проектним графіком. Їм доручається надання звітів про стан робіт, які виконуються, їх якість, доступність, завантаження ресурсів та інші параметри. Для користувачів даного рівня дуже важлива простота використання, легкість вивчення, «прозорість» процедур введення даних, а також наочність функціонування ПЗ.

Зрозуміло, запропонована класифікація вельми умовна. Так, при реалізації нескладних проектів або в невеликих організаціях, рівень детального планування буде представлений другою групою співробітників — керівниками, для яких планування проектів не є основною роботою. Це може бути директор невеликої фірми або заступник керівника великої компанії, що планує поточну діяльність свого підприємства, або начальники відділів, які планують завантаження своїх співробітників. Для цієї групи управлінців більш важливі такі характеристики системи, як простота використання і легкість навчання.