4.1. Інформаційна система управління проектами Microsoft Project

магниевый скраб beletage

Microsoft Project є на сьогодні найпоширенішою в світі системою управління проектами. У багатьох західних компаніях MS Project став звичним додатком до Microsoft Office навіть для рядових співробітників, які використовують його для планування графіків нескладних комплексів робіт. Особливістю пакету є його простота. Розробники MS Project не прагнуть вкласти в пакет складні алгоритми календарного або ресурсного планування. В той же час

значна увага приділяється використанню сучасних стандартів, що дозволяють ефективно інтегрувати пакет з іншими додатками. Наприклад, підтримка стандартів ODBC і OLE 2.0 спрощує завдання інтеграції бізнес-додатків.

Підтримка Microsoft Mail і Microsoft Exchange дозволяє полегшити і систематизувати групову роботу з проектами. Настройка повідомлень для команди проекту включає можливість визначення складу проектних даних, що пересилаються учасникам проекту електронною поштою та установку обмежень на корекцію інформації, яка пересилається одержувачами. Зберігання проектів в папках Exchange забезпечує додаткові засоби розмежування доступу до файлів проектів.

Для швидкого включення в роботу користувача-початківця MS Project, надає, окрім звичних засобів допомоги, також можливість розроблення проекту крок за кроком (Create Your First Project і Cue Cards) і інтелектуальної підказки (Answer Wizard).

Позитивом пакету також слід зазначити достатньо зручні і гнучкі засоби створення звітів. Основні типи звітів можуть бути вибрані із заготівок (Report Gallery). Можливість одночасно мати до шести планів для кожного проекту дозволяє підвищити ефективність аналізу «що якщо». У той же час MS Project подає мінімальний набір засобів планування і управління ресурсами. Додаткові можливості Project також включають імпорт/експорт даних у форматах ASCII, CSV, Excel, Lotus 1-2-3, dBASE і FoxPro, засоби запису макрокоманд, Visual Basic. Зазначимо також, що MS Project є 32-бітним додатком, який ефективніше використовує ресурси Windows.

MS Project може бути рекомендований для планування простих проектів користувачами непрофесіоналами і новачками. Одна з позитивних якостей MS Project — могутня підтримка місцевих партнерів Microsoft. Не варто забувати і про те, що MS Project тісно пов'язаний з офісними пакетами Microsoft, а також Exchange Server. MS Project гнучкий і може бути настроєний як за шаблоном, так і в режимі скрупульозного опрацьовування можливостей оптимізації нового проекту.