Знайти найменш ризиковану стратегію за допомогою критеріїв оптимізму і песимізму.Задача 5

магниевый скраб beletage

Комерційна фірма виробляє і реалізує морозиво. Собівартість однієї порції морозива - 70 копійок, а ціна реалізації - 95 копійок. Відповідно до потужності устаткування фірма може виробляти 0, 200, 400, 500, 700 або 900 порцій морозива на день. Можливість реалізації морозива в літній сезон оцінюються залежно від погод- них умов таким чином:

у спеку буде куплено 900 порцій морозива; у сонячну погоду буде куплено 800 порцій морозива; у похмуру теплу погоду - 500 порцій; у дощову, вітряну погоду - 100 порцій.

У дощову погоду реалізатор має право знизити ціну порції на 5 копійок, тоді обсяг реалізації зросте в 1,3 рази.

Підприємство витрачає на доставку морозива на місце продажу 110 гривень, а з 95 копійок ціни однієї порції 10 копійок у разі продажу йде реалі затору.

Якщо реалізація морозива неповна, фірма змушена нести додаткові витрати на транспортування залишків у морозильник, вони становлять 10 грн. Крім того, фірма платить за орендований морозильник 3 грн. за кожну сотню порцій за одну ніч зберігання.

Фірмі потрібно у призначений день прийняти рішення про підготовку до реалізації певної кількості морозива. Знаючи, що прибуток від реалізації морозива великою мірою залежить від погодних умов, фірма звернулася в службу прогнозу погоди, яка надала такі оцінки ймовірностей погодних умов на день реалізації: (спека)=0,3 Р2 (сонячна погода)=0,4 Р3 (похмура тепла погода)=0,2 Р4 (дощова, вітряна погода)=0,1

Передбачається, що будь-які погодні умови можна співвіднести з одним із перелічених видів.

Необхідно знайти оптимальну разову стратегію фірми.

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 2 оцінка економічних ризиків і спрямованість господарських рішень на їхню мінімізацію