Лілея

Глянь, кохана, що приніс я, — Білу квітку з зелен-листям! Розцвіла вона, де плине Тихо річечка в долині. Ти вплети цю квітку в коси! Серед плеса вона досі Між лататтям красувалась, На хвилечках колихалась. Тільки стережись, кохана! Страшно, страшно річка манить, Водяник лихий чатує, Білий скарб — лілей вартує.

У ці роки він написав не тільки сентиментально-романтичну поезію, але й полі­тичну лірику. У періодичних виданнях перші твори поета з'явилися у газеті «Крис­тіанія Постен» 28 вересня 1848 р. У Грімстаді Ібсен написав дві п'єси. Свою першу драму «Каталіна» писав із січня до березня 1849 року в умовах несприятливих. Піз­ніше він так згадував про це: «Драма моя була написана вночі. Принципал мій був людиною доброю та порядною, але не знав нічого, крім своєї справи, і мені доводи­лось майже красти для себе вільний час для навчальних занять, а із часу, що лиша­вся, ще й години для заняття поезією. Взагалі, черпати вільний час доводилося із нічного відпочинку. У цьому, мабуть, і криється причина того, що всі дії драми присвячені нічному часу».

«Каталіна» — драма, наповнена волелюбним пафосом. Хоча матеріал п'єси іс­торичний і взятий з епохи гострих громадських суперечок в Росії в І столітті до н. е., її основна проблема — проблема боротьби в духовному житті людини, проти­річчя між покликанням людини і її можливістю реалізувати це покликання.