3. Протистояння романтично-авантюрної та обивательсько-затишної моделей існування у драмі М. Фріша «Санта Круз»

Творча спадщина, особистість і доля Макса Фріша (1911—1991) — людини з неабиякою^ вдачею — ви­кликала сьогодні жвавий інтерес. Його творчість приваблювала новизною і сміливістю, гостротою почуттів; життя — мужністю і силою духу.

Народився Макс Фріш 15 травня 1911 року в сім'ї відомого архітектора в Цюриху. Мати до замі­жжя працювала гувернанткою в одного поміщика під Одесою. Навчався в реальній гімназії, до якої вступив в 1924 р. У цей час майбутній письменник особливої схильності до читання художніх творів не виявляв, значно більше його приваблював футбол. Та все змінилося того вечора, коли Фріш, потрапи­вши до театру, був глибоко вражений драмою Ф. Шиллера «Розбійники». Саме ці враження і на­дихнули 16-літнього юнака на перші драматичні спроби, які, як того й слід було че­кати, виявилися невдалими. Звичайні для хлопця інтереси і заняття відтіснила тяж­ка фінансова скрута в родині.

У 1930 р. М. Фріш вступив на факультет германістики Цюрихського універ­ситету. Однак дуже швидко розчаровувався, бо не знайшов нічого путнього в лекціях професорів. Звідси самотність і невдоволеність від даремно втрачено­го часу.

1932 року рап