Роль деталей і символів

магниевый скраб beletage

Сльози на очах янгола

Відчайдушний біль за деградоване людство, розуміння сво­єї безпорадності у тлінному суспільстві, яке втратило духо­вні орієнтири.

Страждання старигана

Бажання янгола через фізичний та моральний біль наблизи­ти світ до очищення

Хворе серце

Болісне сприйняття дійсності

Ґрати на вікнах будинку, щоб не за­літали янголи

Підтвердження того, що людство жило у в'язниці матеріа­льних благ, воно байдуже до чужого горя; духовний злет вважало непотрібним

Свіжий вітер, промені сонця

Віра в нові сили, які принесуть перебудову в суспільстві

Крила

Міць, сила, духовний злет людини

Хвора дитина

Неблагополуччя людства, «хворе» майбутнє

Дівчинка-павук

Деградація суспільства

Висновок: «Людина зможе вистояти, перемогти, але тільки разом з усім наро­дом, з усім родом людським, зростання дерева якого й гарантує перевагу життя над смертю».

Міфологія подала приклад безстрашного Ікара, що наважився на ризик зара­ди своїх високих прагнень. Українські митці теж зверталися до теми окриленос­ті людини.

Так, у баладі І.Драча «Крила» йшлося про те, що люди не завжди готові до усві­домлення високих Божественних істин. А в поемі Б. Олійника «Крило» окриленість асоціювалася з високими духовними пориваннями, з прагненням робити добрі справи. Найстрашніший гріх — убити людську мрію, перебити крила. Ішов по луках весело юнак На зустріч із своїм цибатим братом. Та зопалу об щось м'яке спіткнувся. Під ноги глянув — сполотнів як місяць: Лежав долілиць мертвий журавель. Припав до нього і сахнувся дико, Коли у мертвім оці журавля, Як в дзеркалі, своє лице угледів, Що просто на очах старіло важко:

Одна по одній зморшки проступали, Кришились зуби, западали щоки, — І він ставав столітнім, древнім дідом, А потім щось під серцем обірвалось, І сич зареготав, як потурнак: «Уже тобі ніколи не літати!» Повів незрячим поглядом. Нараз

Опікся оком об ціпок терновий — І все до скрику зрозумів. Усе!