3. ВИНИКНЕННЯ ОСВІТИ ДЛЯ ДІВЧАТ

магниевый скраб beletage

Виховання та освіта жінок в епоху середньовічного феодалізму малижорсткий кастовий характер. Дівчата знатного походження виховувались в сім'їпід наглядом матерів чи спеціальних виховательок. Подекуди їх навчали читаннюта письму ченці з найближчого монастиря. Широко практикувалось такожвіддавати дівчаток із заможних сімей на виховання до жіночих монастирів, девони знаходилися протягом кількох років.

Багато хто з юних вихованок залишали монастир вже для того, щоб вийтизаміж за волею батьків. Тому все навчання в монастирях було підпорядкованепідготовці жінки до виконання її основної функції: бути гідною дружиною,матір'ю, господинею. В монастирі дівчат навчали латинській мові, знайомили зБіблією, привчали до шляхетного поводження в світі. Молоді жінки повинні булинавчитися танцювати, вишукано схилятися в реверансі, грати на лютні таклавесині, підтримувати бесіду на визначену тему з двома чи трьома подругами.До змісту навчання входило навіть оволодіння мистецтвом користування віялом.Далі їх знайомили з основними правилами ведення домашнього господарства.Передбачаючи лихі часи, які можуть спіткати будь-яку з вихованок, дівчатзмушували виконувати і так звану "чорну роботу". Вони по черзі працювали накухні і в пральні, запалювали і чистили світильники, прибирали та мили підлогу. І,нарешті, в монастирі майбутні "зірки" світського суспільства одержувалиелементарні відомості з історії та географії, викладені досить сухо, з міфології,арифметики, теології та латини.

Отже, можна зазначити, що в епоху Середньовіччя освіченість серед жінок-дворянок була розповсюджена набагато ширше, ніж серед чоловіків-лицарів. Вдеякій мірі це пояснюється тим, що католицька церква намагалася вплинути насвітських феодалів через їхніх дружин, які були виховані в монастирях в дусірелігійності. Недарма серед приданого дівчини з сім'ї феодала обов'язково буликниги релігійного змісту.