8.2. Типи керівників і ділова етика сучасногокерівника (підприємця, менеджера) : Основи підприємництва : B-ko.com : Книги для студентів

8.2. Типи керівників і ділова етика сучасногокерівника (підприємця, менеджера)

Підприємницька діяльність повинна базуватися на знанняхринку, вмілому керівництві підпорядкованим персоналом,професійній культурі стосунків з підлеглими. Крім того,підприємець повинен бути патріотом своєї держави і завждиставити державні інтереси вище своїх. Тобто одним знайголовніших правил в підприємницькій діяльності єдотримання вимог законів і законодавчих актів України, щостосуються підприємницької діяльності. Це дуже важливо нині,коли Україна стає на самостійний шлях розвитку як векономічному, так і в політичному відношенні. Вимоги досучасного керівника включають також:

компетентність;

людяність;

вміння організувати працівників на виконання завдань, щостоять перед колективом, створити дійову управлінську систему,яка забезпечить виконання всіх функцій управління, щовключають всі види управлінської діяльності від організації дофункціонування підприємства.

Розрізняють наступні типи керівників:

автократичний;

демократичний;

ліберальний.

Крім того, керівників ще поділяють на такі 4 категорії:

які знають, що робити і як робити;

які знають, що робити, і не знають, як робити;

які не знають, що робити, але знають, як робити;

які не знають ні що робити, ні як робити.

Підприємець в рамках своєї діяльності повинен сприятиздійсненню економічних цілей, що стоять перед економікоюкраїни, а також дотриманню 5-ти фундаментальних питань, якінеобхідно виконувати в системі підприємництва.