10.2.5. Ранок буднів

магниевый скраб beletage

Мабуть для більшості працівників будень розпочинається сиг-налом будильника. Потім — нескладне задоволення практичнов автоматичному режимі потреб організму і рух у напрямку роботи.

Фахівці стверджують — для того, щоб проснутися у добромугуморі, у такому ж і потрібно лягати спати. Якось начальник каравпідлеглого за те, що той повільно працює. Підлеглий у відповідьсказав, що має й позитивну рису — швидко засинає.

На вітчизняних просторах багато працівників використовуютьніч для осмислення тих чи інших проблем, а не для того, щоби пе-репочити і поповнити свої сили. Не можна засинати з думкою, щодень минув кепсько, а завтрашній день буде таким же.

Після напруженого робочого дня не завадить тепла ванна золивами, що заспокоюють. Найкраще влаштують хвойні есенції.У ванні спробуйте ні про що не думати і відчуйте як розслаблюєть-ся тіло у теплій воді. Вдихайте аромат ванни. Можна замугикатипісеньку. Замість водних процедур можна зайнятися дихальнимипроцедурами, йога та іншими методиками релаксації.

Психологи радять просипатися від сну з посмішкою. Вона від-ганяє насупленість. Тим, хто любить проснувшись полежати підковдрою, слід завести будильник, скажімо, хвилин на 10-15 ра-ніше. Не варто позбавляти себе такого вранішнього задоволення.Люди, які люблять у ліжку поніжитися, але які собі у цьому від-мовлять, вчиняють над собою ж насильство. Цього робити не слід.Якщо людина не хоче сама себе пожаліти, то хто ж інший пожалієїї? Той хто просинається з посмішкою, налаштовує себе на цілийдень на позитивний лад.

Для одержання підзарядки вранішньої бадьорості доцільновключити музику, що поліпшує настрій. Прослуховування музикиможна розпочати ще ніжачися у ліжку. Ще перебуваючи під ков-дрою, слід про роботу подумати оптимістично. Межа для фантазіїпро позитивні аспекти роботи практично відсутня.

Поцілунок коханої людини під час пробудження не можназамінити нічим іншим. Це як у китайському прислів'ї: «Тисячакроликів не замінять одного слона». Якщо вас не пробуджуютьвід сну таким способом, використайте його щодо тих, хто не встигйого застосувати до вас.

Їсти на сніданок слід улюблені страви. Відмовляти собі у цьо-му — означає погіршити настрій. Варто уникати споживання страв,які їдяться силоміць.

Одежу і потрібні на ранок речі слід підготувати ще звечора.Некрасивий і некомфортний одяг надягати не варто. Виходячи здому на роботу стверджуйте собі, що цей день буде прекрасним.

Як свідчить аналіз думок фахівців про те як зробити ранокбадьорим, — вони одностайні у тому, що найголовнішим чинникомє позитивні думки. Ранок не принесе радості, якщо людина цьогоне захоче.

Друге місце віддано склянці води. Пара ковтків холодної водипісля просинання гарантує, що людина вже більше не засне. Хо-лодна вода збудить організм.

Бадьорість можуть забезпечити різні запахи, наприклад, ли-мону чи м'яти. Можна нанести на скроні пару краплин ментоловоїоливи або ж просто її понюхати. Можна пожувати м'ятну жуйкучи з'їсти м'ятну цукерку.

Деякі фахівці чи то жартома чи то напівжартома вважають,що швидше просинання забезпечить кілька будильників, розстав-лених між ліжком і душем. Вони мають мати таку різницю у часі,щоб на момент, коли виключається перший, розпочинав сигналитидругий, а за ним — наступні. Це гарантуватиме те, що така людинапотрапить до ванної кімнати.

Бадьорість вранці може викликати відсутність води, зокрема,гарячої, ранні переговори та інші справи, які потрібно виконатидо роботи. Ці речі безвідмовно бадьорять.

Музика є дієвим чинником бадьорості, але не оригінальним.Не дивлячись на це, вона допомагає багатьом бути бадьорими, а де-яким людям — ще й щасливими.

Гарний гумор з самого ранку — це цілком реально. Кожнийможе проснутися саме «з тієї ноги».

Для того, щоб на роботі розігнати сонливість, фахівці радятьперіодично влаштовувати міні-зарядку.

Масаж вух. Швидко підвищує тонус нервової системи і на-віть знімає біль. Виконувати цей масаж потрібно теплими руками.Розминка за годинниковою стрілкою підбадьорює, а проти — за-спокоює. Стимулювання центральної то верхньої частини вуха по-чинають виконувати подушечками вказівних і великих пальців.Мочки стимулюють всіма пальцями, а поверхню у глибині вушноїраковини — великим пальцем. Масаж центру мочки вуха знімаєстомленість очей, а масаж ближч до обличчя — зубну біль.

Велику стомленість допомагає знімати стимуляція мочок такозелків вух (виступів над впадом до вушного каналу).

Розминка пальців рук. Полягає у масажі кінчиків пальцівна руках, розпочинаючи з мізинця лівої руки. Слід почергово дві-чі згинати нігтьову фалангу зверху-донизу, а потім — по боках.

Така стимуляція одночасно є і профілактикою хвороб внутріш-ніх органів.

Масаж ступнів. У верхній частині ступні дещо нижче поду-шечки великого пальця вздовж лінії, що розділяє стопу верти-кально, знаходиться одна з найголовніших точок. Вона відпові-дає за відкриття каналів циркуляції енергії ЦІ у всьому організмі.Масажуючи цю точку, можна відчути легке поколювання вздовжхребта або потік «легкого вітерцю».