12.2.1. Невизначеність зарплати

магниевый скраб beletage

В оголошеннях про наявність вакансій роботодавці часто чітконе зазначають розмір відповідних посадових зарплат. Може бутиформулювання про те, що зарплата обговорюється з кожним пре-тендентом на посаду індивідуально. Невизначеність, зрозуміло,можна трактувати по-різному, вбачаючи у цьому як позитивні такі негативні нюанси.

Практика свідчить про те, що роботодавці можуть керуватисянайрізноманітнішими міркуваннями і не зазначати стартову точкузарплати чи її межі.

Роботодавець може не орієнтуватися скільки треба платитипевному працівнику (наприклад нова посада чи нова спеціаль-ність). У роботодавця може бути недовіра до традиційних джерелінформації про зарплату (відомості у засобах масової інформаціїтощо). У всі часи, продавець хотів би продати дорожче, а покупець-купити дешевше. Роботодавець - не виняток, він хоче якомогадешевше купити працю (класичні політекономи сказали б «робочусилу»), а найманий працівник - дорожче продати себе. З оглядуна зазначене, роботодавець часто прикусує язик і до пори до часумовчить про зарплату, яку він згоден платити.

Відомо, що у країнах ринкової економіки зарплату ще здавнавиплачували у конвертах і не прийнято було цікавитися, скількигрошей вкладено у конкретний конверт.

Ще на початку незалежності України автор бачив у одному звідомих київских видавництв, як підпис за одержану ним зарпла-ту кожний працівник ставив у «віконечку» спеціальної лінійки.Тобто, працівник бачив у відомості лише свою суму.

Роботодавець може не розголошувати розміри зарплат своїхспівробітників. Висока зарплата, що призначається новоприбу-лому працівнику, може викликати негативні емоції у тих, хтопрацює довший час. Поміж роботодавців є і такі, які признача-ють зарплату за заслугами, незалежно від посади, яку обіймаєпрацівник. Тобто зарплата призначається кожному працівниковіокремо. Роботодавці керуються принципом індивідуального під-ходу.

В одному з анекдотів було сказано: «Если женщина знает себецену, - значит она ее не раз уже називала». Якщо шукачі роботине всі знають собі ціну, то можна звернутися до кадрових агентств.Рекрутери підрахують вашу «вартість». Кажуть, що відповідна по-слуга коштує не так вже й дорого, може бути і безплатною. Можнавдатися до самооцінки. Тобто, почитати друковані видання, якістосуються ринку праці, та проглянути інтернет-сайти.

Інформація співбесід про працевлаштування, також може ви-явитися корисною для визначення розміру вашої зарплати. З по-переднього матеріалу вже відомо, що про зарплату з роботодавцямислід говорити обережно. Врешті-решт, про зарплату можуть ска-зати і кадровики. Оскільки не хлібом єдиним живе людина, то йзарплата сама за себе ще каже не все. У компаніях можуть бутий додаткові джерела забезпечення матеріального добробуту своїхпрацівників (наприклад, соціальний пакет).

Невисока стартова зарплата може компенсуватися наступнимїї підвищеням. Про перспективи кар'єрного зростання також не за-вадить обережно поцікавитись.