13.2.5. Одягові правила для чоловіків

магниевый скраб beletage

Як відомо, жінки ретельно ставляться до підбору одягу та ак-сесуарів. Це у них закладено на генетичному рівні. Цьому питаннюбільшість чоловіків не схильні приділяти так багато уваги. Кажуть,що невміння чоловіків правильно вдягатися губить більше кар'єр,ніж їх гублять помилки у роботі. Діловій людині у своєму костюміслід також пам'ятати про наступне:

Не можна два дні поспіль приходити на роботу в одному ітому ж одязі. Одягаючи той же костюм, слід пов'язувати іншу кра-ватку та одягати свіжу сорочку.

На роботі чоловік може зняти піджак за двох умов:

він знаходиться за своїм робочим столом;

попросив на це дозволу жінок-колег;

Якщо чоловіка, який сидить без піджака, покликали до іншоїкімнати, то потрібно вдягнути піджак.

Якщо сорочка випрана і випрасувана, але комірець і ман-жети мають вигляд типу «ні те, ні се», то це може несприятливопозначитися на діловому іміджі.

Краватка мусить на два сантиметри прикривати ремінь шта-нів.

Мати краватку світлішу, ніж сорочка, вважається ознакоюнегарного тону.

Ніколи не застібається нижній ґудзик на піджаці.

Колір ременя на штанях має співпадати з кольором чере-виків.

Чоловіче ділове взуття у 90% випадків є чорним на колір.Світлі туфлі чоловіки взувають лише влітку зі світлим костюмомчи на прогулянці.

З чорним взуттям носяться і чорні шкарпетки. З коричневи-ми черевиками колір шкарпеток співпадає з кольором краватки.

Ознакою негарного тону вважається завжди мати один і тойсамий годинник. Годинники бувають таких видів:

офісні (ділові);

спортивні;

для прийомів.

Колір пряжки ременя має відповідати кольору годинни-кового браслета.

Не можна носити шкарпетки, на яких утворилася бодаймаленька дірочка.

Обов'язковим елементом гардеробу джентльмена є чистатканинна носова хустинка.

Діловий костюм не носять без краватки. Манжети сорочки,яка одягається під піджак, мають виглядати з рукавів на 1,5-2 см.

Низкою правил ще є й наступні:

1. Довжина штанів. Вона повинна бути такою, щоб закривалакісточку, а передня частина штанини лягала на черевик з невели-ким заломом. Не можна приходити на роботу у «підстрелених»джинсах чи мати занадто довгі штани.

Білі шкарпетки. Товсті білі шкарпетки підходять для ак-тивного відпочинку, відвідування спортивної зали та ранковоїпробіжки. Не можна одягати білі шкарпетки до ділового костюмакласичних кольорів і модельних туфлів. Той, хто одягає білі шкар-петки, виявляє відсутність у себе смаку до одягу.

Тонкі світлі шкарпетки можна одягати лише під світлий ба-вовняний літній костюм.

Малюнки, що не поєднуються. У своєму костюмі не слідзмішувати різні візерунки. Це означає, що не слід одночасно вдя-гати сорочку у клітинку, піджак у смужку, краватку у «ялинку».Якщо ж цього не вдалося уникнути, то слід дотримуватися кольо-рової гами. Також не завадить, щоб один із малюнків був панівним(домінантним). Наприклад, хай найчіткіше буде видно «ялинку»на краватці, клітинка на сорочці — ледь помітна, а тоненька смуж-ка на костюмі — така тонка, яку можна помітити лише зблизька.

Довжина краватки. Є думка, що ідеальна довжина кра-ватки — це така, яка сягає середини пряжки ременя. У високиххудорлявих чоловіків кінець краватки може прикривати пряжкуповністю. Не можна одягати ні занадто коротку краватку, кінецьякої ледве торкається грудної клітки, так і занадто довгу, кінецьякої виглядає з-під жилета чи піджака.

Колір краватки. Слід пам'ятати, що класична краватка маєбути темнішою, ніж костюм, але світлішою ніж сорочка. Якщо жсорочка має малюнок, то краватка мусить бути однотипною.

Плями на одязі. Якщо на одязі з'явилися плями, слід негай-но перевдягнутися. Оточуючих не цікавить чому пляма з'явилася.Люди бачать, що плями є. Це шкодить вашому іміджу. Слід трима-ти в офісі запасні сорочки. Якщо ж пляма з'явилася під час обіду,а після обіду заплановано переговори і запасної сорочки в офісінемає, то слід оперативно її придбати.

Висота талії. Класичні штани мають зручно «сидіти» пря-мо на стегнах. Недоцільно одягати штани, пояс яких спускаєтьсянижче ніж тазова кістка, або піднімається вище лінії талії.

Брудні черевики. За найменшого казуса туфлі слід привестив порядок. Слід в офісі тримати засоби для того, щоб почистити івідполірувати взуття.