14.1.3. Сторінка у соціальній мережі

магниевый скраб beletage

На Заході станом на 2008 рік четверта частина роботодавціврегулярно проглядала так звані «соціальні мережі» Інтернету, щобвиловити з них інформацію про своїх співробітників. Ще більшачастина роботодавців відмовляла претенденту на вакансію післяознайомлення з його сторінкою.

Соціальні мережі стали і вітчизняною дійсністю. Було б неро-зумним коли б і наші роботодавці ігнорували їх існування. Сидітибіля багаття і не погріти руки — це суперечить законам логіки.

Впродовж останніх років вітчизняні роботодавці розпочалиретельніше перевіряти інформацію про своїх нинішніх і потенцій-них співробітників, використовуючи для цього соціальні мережі.

Роботодавців цікавить інформація, яка зазвичай не потрапляєдо резюме. Наприклад, їх часто цікавить культурний рівень пра-цівників. Інтерес викликає і прихильність до алкоголю та нарко-тиків. Цікавляться також, чи виставлялися на сайті непристойніфотографії.

Соціальні мережі використовуються і з метою безпосередньогопошуку персоналу. Зокрема у такому випадку роботодавці цікав-ляться інформацією про навчальні заклади, які закінчили власни-ки сайтів та місця їх роботи.

Власна сторінка в Інтернеті — це палиця з двома кінцями. Віднеї може бути як шкода, так і користь.

Власникам сторінок рекомендують дотримуватися таких пра-вил:

1. Регулярно поновлювати інформацію про себе. Якщо хтосьрегулярно і активно шукає роботу, то і йому не слід забувати допо-внювати і оновлювати поточну інформацію на своїй сторінці. Цяінформація може виявитись корисною у просуванні по кар'єрнійдрабині.

Не виливайте бруд на попереднього роботодавця. Про по-переднє місце роботи та його керівництво слід повідомляти або жпозитивну інформацію, або ж не повідомляти жодної.

Не слід забувати, що в умовах ринкової економіки інформа-ція стала конкурентною. Компанії не хочуть, щоб про них оприлюд-нювали те, чого вони не хочуть. Те, що хочуть, вони оприлюднятьсамостійно. Оприлюднення без дозволу може призвести до звіль-нення.

У групи соціальних інтересів слід вступати обачливо. При-належність до групи може зашкодити для тієї чи іншої службовоїкар'єри. Кандидату із серйозними планами може зашкодити член-ство у легковажній групі. Краще приєднатися до серйозних груп ін-тересів, які відповідають професійним нахилам власника сторінки.

У соціальних мережах не слід завчасно повідомляти пропошуки нової роботи, якщо власник сторінки надумав змінитисвоє нинішнє місце, але не повідомив про це начальство. Слід матина увазі, що якщо начальство саме не помітить сторінку пошукача,то знайдуться ті, хто її помітить і доповість начальству. ЖурналістЮліус Фучик колись сказав: «Люди, будьте пильними» і автор цієїкнижки інші слова вважає зайвими.

Слід мати на увазі, що за невиключеної опції «приховуватисписок друзів», контакти власника сторінки бачать всі, хто зайшовна неї. Доцільно слідкувати і за коментарями друзів, що залишеніна сторінці. Здавна ж відомо: «Скажи, хто твій друг, і я скажу, хтоти». Прислів'я є справедливим і у зв'язку з інтересами роботодавцівдо своїх працівників: нинішніх і майбутніх.