14.2.1. Заходи працівників щодо збереження роботи

магниевый скраб beletage

Простими правилами про те, як не втратити роботу під час за-гальної кризи чи скрутного становища компанії — роботодавця,є такі.

Не зловживати Інтернетом з особистою метою. Комп'ютерніігри на робочому місці слід забути. Якщо шеф і дозволяє деякий часпоблукати по Інтернету, то не слід забувати про те, що терпіння на-чальства не може бути безмежним. Можна разом з грою закінчитиі свою кар'єру у компанії.

У відпустку потрібно йти не коли хочеться, а коли можна.Йти у відпустку у «гарячий період» вважається ознакою кепськоготону. Якщо у компанії — завантаженість з роботою, то доречнопіти у відпустку, коли завантаженість схлине. Не завадить надатидопомогу іншим співробітникам у виконанні покладених на нихобов'язків.

Якщо у компанії велика увага приділяється пунктуальності,то це слід завжди тримати у полі свого зору. Якщо на небі засві-чуються зірки, — значить це комусь потрібно. Якщо у компаніїмоляться пунктуальності, то це потрібно роботодавцеві. Не слідзапізнюватись на роботу, невчасно виконувати завдання, звіту-ватися із затримкою. Варто демонструвати кмітливість. Не слідпостійно напрошуватись на похвали за виконану вчасно роботу.За це співробітники отримують зарплатню. Похвали доречні там,де щось робиться таке, що не охоплюється зарплатою. Доречноутримуватись від прохання відгулів. Дисциплінованості ж ніколине буває забагато.

На роботі недоцільно завжди і всім говорити про те, що ду-маєте. Відвертість може зашкодити тим, хто не вміє тримати язиказа зубами.

Доречно запропонувати керівникові шляхи збільшення при-бутку компанії та обсягу продаж. Варто подумати і повідомитиначальству яку ще роботу може виконувати працівник та на якійпосаді працювати у разі скорочення посади, яку обіймає.

Вести себе спокійно, коректно, впевнено, не підставляти ін-ших під звільнення (бо той, хто комусь копає яму, потрапить в неїсам). Не потрібно метушитися, підлабузнювати перед начальством,вишукувати помилки у колег.

Уникати конфліктних ситуацій; оскільки нерви у всіх на-пружені, конфлікт може спалахнути з-за дрібниці. Зачинщиківконфліктів начальство не любить.

Не допускати паніки — навіть у випадку звільнення життятриватиме і за наявності знань, досвіду та здоров'я працівник зна-йде собі іншу роботу.