16.2.4. Поведінка на корпоративній вечірці

магниевый скраб beletage

Кадровики констатують, що після великих корпоративнихвечірок багатьом працівникам доводиться шукати нову роботу.Це відбувається з огляду на те, що не всі робітники вміють три-мати себе в рамках пристойності на корпоративних заходах. Вониє не лише веселощами, а й серйозним випробуванням щодо нормповедінки. Одним з головних складових корпоративної культуриє вміння проводити вільний час у колі співробітників.

Чарка, на жаль, у більшості випадків розкриває людину. Зга-даймо, що українське прислів'я каже: «Що у тверезого на умі — теу п'яного на язиці.».

Йти чи не йти на корпоративну вечірку — питання складне іоднозначної відповіді на нього не має.

Якось у пресі повідомлялося, що у англійських містечках га-стролювала група австралійських аборигенів. Вони демонструвалифокуси з чоловічими геноталіями (наприклад, зав'язування у вузолтощо). Деякі представники громадськості звернулися до мера од-ного з містечок з вимогою заборони шоу з огляду на аморальність.Мер ухвалив рішення гідне царя Соломона: «Хто не хоче дивити-ся — хай не йде».

Хто не хоче йти на корпоратив — може не йти.

Все ж таки на корпоратив краще піти, інакше можна зареко-мендувати себе білою вороною. З роботи за неявку на корпоративне звільняють. У Кодексі законів про працю стаття про це не пе-редбачена. Але неявка на корпоратив буде тлумачитись як спроба«відірватися від колективу». Згадаймо, що у фільмі «Кавказскаяпленница» одним з тостів був такий: «Так вьіпьем же за то, чтобьіникто из нас, как бьі вісоко он не летал, никогда не отрьівался от ко-лектива.».

Вважається, що присутність керівників на внутрішньокорпо-ративних заходах є їх добровільною повинністю. Колектив маєзнати своїх лідерів, бачити їх у неформальній обстановці.

Звичайні співробітники можуть простіше ставитись до кор-поративних заходів. Вони їх можуть не відвідувати. Все ж такивідвідування є бажаним. На заходах можна відчути себе членомвеликої команди. На вечірках є шанс запам'ятатися керівництву,принаймні візуально. Членів сім'ї на корпоратив краще не брати.У кожному колективі свій мікроклімат, тому поява чужих людейможе його порушити. Варто взяти до уваги і те, що корпоративнізаходи проводяться за рахунок компанії і розраховані виключнона співробітників.

Невеличке запізнення з прибуттям на корпоративну вечіркудоцільне, щоб не спостерігати як накривають столи і не чекати при-буття решти співробітників. Тобто якщо офіційно вечірка призна-чена, наприклад, на 19.00, то вважайте, що вона фактично призна-чена на 19.15. Ці 15 хвилин є те, що у Радянській Армії називали«єфрейторський зазор».

Радять не накидатися на їжу. До жирної їжі бажано, навіть,не доторкатися. Вона може залишити сліди на одежі. Солоні тажирні закуски можуть викликати спрагу.

Слід пам'ятати, що алкоголь знищив більше кар'єр, ніж будь-які інтриги. Золотим правилом корпоративну є: щонайбільше двакоктейлі або джин і тонік мінус джин.

Наприклад, у Німеччині на корпоративних вечірках практичновідсутній алкоголь. П'ють, передусім, пиво. Пропорція: один ящикна 5+ох чоловіків. На корпоративах і пікніках у Німеччині пануєвесела, але стримана атмосфера.

На вітчизняних просторах корпоратив не відбувається без ал-когольних напоїв. Учасникам вечірки до вживання напоїв слідпоставитись стримано, щоб наступного дня не червоніти за своюповедінку. Напої не слід змішувати. Доцільно собі встановити лімітна їх вживання. Не можна пити на порожній шлунок.

Корпоративні вечірки задумуються, передусім, для спілкуван-ня. Далеко не всі теми є такими, що підходять для вечірки Не вартозгадувати минулі виробничі образи, порушувати питання релігії,політики, національності. Такі теми можуть спровокувати спори,а інколи — конфлікти. Не слід нав'язувати учасникам вечіркисвої особисті проблеми. Не виключено, що згодом пожалкуєте просвою відвертість.

Спілкуйтеся на корпоративі зі своїми колегами. Жваве і неви-мушене спілкування забезпечить вам увагу оточуючих. Ви впадетеїм у вічі. Вас згадуватимуть із задоволенням.

Корпоративна вечірка дає можливість співробітнику показатисебе й з іншого боку, окрім професійного. Наприклад, виявившиініціативу під час підготовки заходу, можна зарекомендувати себегарним організатором і творчою особистістю та привернути до себеувагу керівництва.

Можна звернути на себе увагу, виступивши з підготовленимномером, блиснути ерудицією і кмітливістю під час жартівливихконкурсів.

Слід бути дуже обачним — зайва активність або невдалий ви-ступ можуть привести до прямо протилежних результатів.

На корпоративних вечірках слід бути обережним.

Особливо це стосується співробітників компанії з невеликимстажем роботи на ній.

Досить часто трапляється, що нова людина, яку запросилина корпоратив, не отримує роботи, а молодий фахівець полишаєкомпанію після першої ж корпоративної вечірки у якій взяв участь.

Для корпоративної вечірки слід підготувати певну кількістьконкурсів. Їх має бути не занадто багато, щоб не втомлювати учас-ників корпоративу.

Свої сексуальні потяги слід тримати у руках. Не можна при-ставати до всіх підряд. Така поведінка учасникам вечірки здаєтьсяжахливо комічною. Корпоративна вечірка вважається найгіршиммісцем для започаткування службового роману. Хай цим опікують-ся ті, кому немає що втрачати.

Під час вечірки варто знайти час і привід поспілкуватися з на-чальником. У бесіді краще не торкатися виробничих тем. Розмовамає бути легкою, дружньою і короткою. Це саме той випадок количим менше — тим краще.

Не слід забувати, що начальник завжди залишається началь-ником. Не намагайтесь під час вечірки звертатися до нього на «ти».Найбільш поширеною помилкою у спілкуванні підлеглих з началь-ником під час вечірки — це розмови про підвищення зарплати ікар'єрне зростання. Це потрібно робити в інший час і в іншомумісці.

Слід обминати плітки, якщо не хочете, щоб до вас присталарепутація корпоративного пліткаря. Пікантні підробиці та «гарячіновини» про життя ваших колег хай краще залишаться осторонькорпоративної вечірки.

У деяких організаціях прийнято забирати з собою після вечір-ки бутерброди, фрукти, солодощі тощо. Якщо таке правило у фірмівстановлено, то і ви можете діяти згідно з ним. Робіть як всі. Якщоце не прийнято, а ви розпочнете робити першим, то до вас, можливоназавжди, пристане репутація жадібної людини. Не спішіть пер-шим збирати на столі те, що залишилось після вечірки.

На корпоратив слід прийти вчасно, чемно поспілкуватися,Можна залишитися лише на годинку і непомітно зникнути, по-дякувавши організаторам за «прекрасний вечір», хоч, поклавшируку на серце, для вас особисто той вечір не був приємним і ви кра-ще провели б його у стоматологічному кріслі. Якщо компанія маєвеликий колектив, то, зрозуміло, непотрібно прощатися з кожнимспівробітником. Достатньо потиснути руку керівнику компанії(якщо він першим протягне руку) та організатору вечірки.

Дотримання правил, описаних вище, автоматично гарантуєпросування по службовій драбині чи підвищення зарплатні. Мож-на з впевненістю гарантувати одне-наступного дня ви прийдетена роботу з гордо піднятою головою і зможете без сорому дивитисяколегам в очі.