16.3.1. Передсвяткові проблеми

магниевый скраб beletage

Слід навчитися долати передсвяткові проблеми, які виникаютьна роботі. Свята, як відомо, підкрадуються непомітно, а чужі дітиростуть швидко. Свята спонукають мозок думати про подарунки тавечірки. У рідному офісі на працівників можуть чекати проблеминапередодні Нового року. Оскільки проблеми виникають, то по-трібно їх вирішувати.

Опишемо деякі проблеми та порекомендуємо шляхи їх подо-лання.

1. Неочікуваний подарунок. Припустимо, що колега вручивйого вам. У вас же у шухлядах стола немає чим віддячити. Не вар-то червоніти і бубніти якісь вибачення. Недоцільно негайно бігтидо крамнички і купувати там якусь дрібничку. Достатньо даруваль-нику надіслати електронну листівку з висловом вдячності.

Якщо ви сповнені рішучості вручити подарунок у відповідь,то слід придбати щось у тому ж ціновому діапазоні. Якщо не можетезбагнути, що саме придбати, то згадайте чим цікавиться колега абозапитайте це у співробітників які його краще знають. Якщо і вонине нададуть вам рекомендацій, то купуйте щось з універсальнихсувенірів — відкритки, випічки, настінні календарі, щоденники.

Автор цих рядків дотримується думки, що найкращі і най-універсальніші подарунки — це його книги. Зокрема, Енциклопе-дичний довідник «Країни світу», довідник «Історія країн світу»,англійські тлумачні словники з інтелектуальної власності, геогра-фії, Європейського Союзу та інші посібники. Без сумніву, гарнимподарунком є і ця книжка.

Участь у новорічній корпоративній вечірці. Вважайте її сво-їм візитом ввічливості. Ставтеся до нього як до частини виробничо-го процесу, зокрема у тому випадку, коли на цей корпораитив вамне хочеться йти. На вечірці слід побути хоч трішки. На ній будутьприсутні більшість співробітників та керівництво компанії. Вашавідсутність буде помічена. І, як співалося колись: «Ничто на землене проходит бесследно!».

Якщо вечірка для вас не цікава, — все ж таки спробуйте вича-вити з неї максимум вигоди. Поспілкуйтеся з тими співробітникамифірми, з якими не пересікаєтесь під час роботи. Якщо до вечіркибудете ставитися як до частини виробничого процесу, то вам про-стіше буде контролювати себе і стримуватися від вживання над-мірної дози алкоголю.

Святкова відпустка. З'явилася тенденція брати декількаднів відпустки за свій рахунок. У поєднанні з святковими та ви-хідними днями утворюється період достатньої тривалості для ви-рішення особистих завдань і відпочинку. Чим раніше ви обгово-рите зі своїм начальством питання своєї зимової відпустки, - тимбільше шансів на те, що питання буде вирішене на вашу користь.Якщо шефу повідомите завчасно, то вам простіше буде скоригу-вати з ним ваш подальший робочий графік. Завчасне вирішенняпитання допоможе уникнути ситуації, коли приходите з питаннямпро відпустку, а тут начальство розпочинає важливий проект і ке-рівництву потрібні працівники. Може бути й таке, що прудкішіспівробітники домовилися з начальством про свої відпустки, хочпідстав для відпустки у них було менше, ніж у вас. Начальство, зогляду на обставини, вже не зможе надати вам короткотерміновувідпустку і ви змушені будете працювати за себе та ще й «за тогопарня».

Один в полі — воїн. Це ситуація коли у святкові дні на робо-чих місцях знаходяться, так би мовити, чергові працівники ком-панії. У цей час роботи практично може і не бути.

За радянських часів, коли частина солдат йшли «в увольни-тельную», існувало гасло: «Кому удовольствие, а кому — продо-вольствие». Гасло означало, що солдати, які пішли у місто, хар-чуються там за свої гроші, або ж ходять голодні. Ті ж солдати, якізалишилися у військовій частині, з'їдали свої порції та ще й порціївідсутніх солдатів.

Ось так і на виробництві. Відсутність цейтноту, наявністьвільного часу слід використовувати на користь працівника. Сліднегайно ж заглибитися у справи, до яких раніше не доходили рукиз огляду на надзвичайну занятість важливими справами. Зокремадоцільно в цей період:

привести у порядок своє робоче місце;

позбутися старих непотрібних паперів;

розкласти документи по текам;

усунути непотрібні повідомлення електронної пошти.