16.3.3. Правила грамотного вживання алкоголю

магниевый скраб beletage

Тяжкого похмілля, а також проблем з печінкою та шлункомможна уникнути, якщо правильно організувати своє святкове до-звілля.

Подаємо перелік правил про те, як потрібно правильно пити.Зрозуміло, що правила стосуються не лише Нового року:

Пити слід лише один алкогольній напій (наприклад виносухе, напівсухе, міцне) або горілку, віскі тощо. Намагайтеся не змі-шувати різні види напоїв. Змішування неодмінно призведе до ран-кового головного болю. Правило «не змішувати» відомо практичновсім, але його дотримуються далеко не завжди. Працівнику, якийна вечірці хоче протриматися якомога довше, можна випити ков-ток «Шампанського» під тост президента компанії, а надалі слідобрати собі якийсь один алкогольний напій на весь вечір. Медикидовели, що від солодких вин похмільний синдром є тяжчим. Напоїщо містять вуглекислий газ (шампанське, пиво, газована вода),призводять до швидкого сп'яніння. Головне ж правило є постійним-не пити більше, ніж своя норма.

Якщо накрито багатий стіл, то не слід пити напівсолодкі чисолодкі напої. Це допоможе уникнути їх бродіння у шлунку. За-пивати їжу краще за все мінеральною водою, соком чи несолодкимнапоєм. Якщо їжа розкішна, то краще не пити і пиво, бо воно тежбродить у шлунку.

Горілку слід закусувати висококалорійними закусками.Найкраще-жирними. Жири сповільнюють травлення їжі і такожсповільнюють всмоктування алкоголю в кров. Можна закусуватисоліннями. Наприклад: грибами, огірками чи квашеною капустою.Сіль, потрапивши в організм, притягує воду. Вона розбавляє кон-центрацію алкоголю в крові. Соління діють проти сп'яніння трохислабкіше, ніж жирна їжа. Солінням потрібний для цього і більшийпроміжок часу, ніж жирам.

Ніколи не потрібно запивати міцні напої газованою водою.Вона сприяє прониканню алкоголю в кров. Прискорює процессп'яніння. Лимонади та інші газовані напої подразнюють сли-зову оболонку шлунку. Вони також містять велику кількістьцукру.

Якщо людина відчуває, що випила зайве, то слід з'їсти шма-точок свіжого лимону або випити лимонного соку без цукру. Вонибагаті на аскорбінову кислоту, яка заблокує токсини і полегшитьранкові страждання. Після закінчення святкового вечора можнавипити чашку міцного чаю з м'ятою чи лимоном, або каву з ли-моном. Легке сп'яніння швидко мине. Для вигнання з організмусильнішого хмелю, рекомендують сполоснути чарку рослинноюолією, влити у чарку один жовток яйця, додати 1-2 чайні ложкитоматного соусу, трішки чорного й червоного перцю, кілька кра-пель горілки і небагато лимонного соку. Всі ці компоненти слідзмішати і чарку випити залпом.

Люди, хворі на астму чи алергію, в жодному випадку не по-винні експериментувати з незнайомими стравами чи напоями. Слідутримуватися від вживання всього того, реакцію на що важко пе-редбачити. Алергію, яка раптово виникла, можна полегшити анти-гістамінними засобами. Слід не забувати, що такі засоби не можнапоєднувати навіть з незначними дозами алкоголю.

Шампанське вважається традиційним новорічним напоєм.Його не слід пити натщесерце. У новорічну ніч краще відмовитисьвід солодких вин, коктейлів та лікерів. Ідеальним напоєм є сухевино. Воно у поміркованих дозах сприяє травленню їжі.