16.3.6. Післяноворічна дієта

магниевый скраб beletage

Оскільки на вітчизняних просторах запроваджується тради-ція святкувати від католицького Різдва до православного, то цезначною мірою позначається на учасниках (можливо, передусім,на учасницях) такого гастрономічного марафону. До тіла прирос-тають зайві кілограми. З'являється відчуття дискомфорту. За со-ціалістичних часів жартівливо говорили, що радянська жінка сти-кається з двома проблемами:

де дістати харчі?

як схуднути?

Сучасна жінка часів ринкової економіки першої проблемине має. Харчі є, були б гроші. Друга проблема залишається такою жактуальною, якою вона була і раніше за часів командно-адміністра-тивної економіки. Часи змінилися, а проблема залишилася.

Фахівці пропонують низку порад про те як суттєво у після-святковий період полегшити стан шлунково-кишкового тракту тадопомогти позбутися накопичених кілограмів.

Зрозуміло, що є і жартівливі рекомендації.

Так, в одному з анекдотів, який стосувався боротьби з ожирін-ням, наводилась така послідовність дій:

ранок — кекс, обід — кекс, ввечері — секс;

якщо не допомагає, то ранок — секс, обід — кекс, ввечері —секс;

якщо й це не допомагає, то від борошняних виробів слід від-мовитись повністю.

У реальній, а не в анекдотичній дійсності, дієтологи рекомен-дують ніколи не відмовлятися від сніданку. Калорійність снідан-ку лікарі рекомендують тримати у межах щонайменше 400 ккал.Якщо буде менше, то організму доведеться добирати калорії під часобіду. До речі, цілодобова пересічна (на душу населення) кількістькалорій має складати майже 3 000 (це -міжнародний стандарт).Країни, де цей показник є меншим, — недоїдають, а де вищий —переїдають. В енциклопедичному довіднику автора цих рядків«Країни світу»міститься 13-й показник — «Харчування (деннокалорій на душу населення)».

Лікарі рекомендують керуватися принципом — «їсти мен-ше, але частіше».Організм має перейти від святкового переїданнядо нормального режиму. Недоцільно запроваджувати екстремаль-ний режим, — тобто сідати на багатогодинне голодування.

Дещо про меню. Овочі і м'ясо рекомендується готувати на пару.Слід скоротити вживання солі. Вона стимулює апетит. Зменшуютьапетит також цитрусові. Вони організму надають вітаміни. Реко-мендується не забувати про кисло — молочні продукти, оскількивони містять необхідний кожній людині кальцій.

Щодоби слід пити щонайменше 2 літри рідини. Бажано щоб цебули негазована мінеральна вода і зелений чай. Доречно збільшитиспоживання овочів, фруктів та ягід. Вони є джерелами рослинноїклітковини. Вона сприяє виведенню з організму надлишковогохолестерину.

Дієтологи рекомендують не відмовлятися повністю віл солодо-щів з огляду на те, що людському організму взимку потрібен серо-тонін. Він підтримує гарне самопочуття і піднімає настрій. Зрідкане завадить потішити себе долькою чорного шоколаду, низькока-лорійними солодощами, а також фруктами. З цією метою можнавикористовувати і молочні коктейлі, але за умови, що вміст калорійв них знижено до мінімального рівня.

Звільнення від зайвої ваги можна сумістити з одержаннямнасолоди від приємних запахів. Аромати цитрусових, мигдалю,ванілі, а також ефірні оливи м'яти, здатні знижувати апетит і на-лаштовувати мозок на думки, що не пов'язані з їжею. Для цьогоможна використовувати аромалампи та ароматичні палички, гарніпарфуми з натуральними ефірними оливами.

У тому випадку, коли перехід на здорову їжу не допоміг по-збутися зайвих складок, слід згадати ще й про те, що у світі існуєще й фізкультура. Звичайна нетривала зарядка надасть бадьорос-ті до кінця дня. Фіззарядка також допоможе спалити непотрібнікалорії.

Лікарі радять завжди пам'ятати про добрий сон. Помічено, —той хто лягає спати у гарному настрої, — у такому ж і просинається.

Рекомендується заварювати чай з м'ятою або приготувати будь-який напій, що спроможний заспокоїти нерви і налаштувати на очі-            471кування сну. Людина солодко спить і втрачає зайві калорії, колиїй сняться сни.

Взявшись за таку важливу справу, якою є позбавлення від за-йвої ваги, слід пам'ятати, що ця справа, як і будь — яка інша,увінчається бажаним результатом лише у тому випадку, коли до неїбуде належне ставлення. Худнути потрібно з гарним настроєм і за-доволенням. Тоді й настануть очікувані результати.

Насамкінець — про те, що виходити зі свят та втягуватись в ро-боту слід поступово. Після свят залишається чимало приємнихзгадок. Помічено, що після закінчення тривалого періоду ново-річного відпочинку, багато людей страждають від дивного відчуття«післяноворічного пригнічення». Це відчуття піддається, славаБогу, лікуванню. Методів усунення такого відчуття існує немало.Більшість з них — досить приємні. Зокрема, столичні лікарі ра-дять якомога більше думати про гарне: нові плани і перспективи,якомога більше відпочивати в перші робочі дні, часто змінюватиобстановку, а також не забувати хвалити себе за досягнення.

У перший робочий день занурюватися в роботу слід поступово.Спочатку слід спокійно навести порядок на робочому місці. Потімскласти план найважливіших робочих питань, які необхідно ви-рішити протягом робочого тижня.

Не можна нехтувати перерви у роботі. Доцільно пообідатиу спокійній обстановці, обмінятися з колегами враженнями проноворічний відпочинок.

Пам'ятаючи те, що клин вибивають клином, на вітчизнянихпросторах доцільно відсвяткувати ще й Новий рік за старим сти-лем. Найголовніше — налаштувати себе на щось позитивне: весну,наступні свята, нові цікаві проекти і знайомства.

16.4. Інші корпоративні свята

У цьому підрозділі стисло розглянемо найпоширеніші свята,що трапляються у колективах.