17.3. 4. Винахідливість в одержання прибутків

магниевый скраб beletage

В епоху веб-комерції можна знайти дешевший товар впродовжкількох секунд. Бізнесменам доводиться постійно знижувати ціни ізаради отримання прибутків придумовувати все нові і нові послуги,які ще нещодавно нікому і в голову не спадало сплачувати.

Наприклад авіакомпанія «Southwest Airlines» пропонує па-сажирам, що бажають, сплатити 20 доларів за право пройти у са-лон першими та отримати з рук стюардеси безплатний коктейль.Впродовж перших восьми місяців запровадження цієї послуги цяавіакомпанія отримала 7 млн доларів надходжень.

Співробітники авіакомпанії «Air Canada» приходять на допо-могу пасажирам, рейси яких відкладаються або затримуються.Агенти авіаліній допомагають пасажирам знайти номер у готеліта замовити столик у ресторані. За це беруть 35 доларів. Колисьспівробітники авіакомпаній таку роботу виконували безплатно.

У березні 2008 року компанія «U — Haul», яка опікується про-катом вантажівок, розпочала додатково стягувати 5 доларів дляпокриття витрат з прибирання сміття. Цей збір вона охрестила«екологічним». Керівники компанії «U — ^иистверджували, щовпродовж багатьох років компанія компенсовувала такі витрати звласної кишені.

В готелях розпочали брати по 10 доларів за поповнення запасіву «міні-барі». Аудиторська компанія «Price Waterhouse — Coopers»повідомляла, що в 2006 році додаткові збори принесли індустріїготелів США 1,6 млрд. доларів. Це — той випадок, коли курочкаклює по зернятку і в цілому з'їдає багато.

У Каліфорнійському університеті студенти сплачують кожногосеместру так звані «сейсмічні внески». Вони ніби призначаютьсядля підготовки приміщення університету до можливих землетру-сів — обкладування і зміцнення стін та на інші заходи щодо за-хисту студентів від підземних стихій. Раніше студенти сплачувалипо 25 доларів. Потім плату підвищили — 40 доларів.

Таким чином, можна дійти висновку — подібно тому як немаєпредмета, який не міг би служити єврею за прізвище, то немає і междля винахідливості підприємців у стягуванні грошей з клієнтів.Підприємці вміють робити гроші практично з повітря.