18.7. Кардери

магниевый скраб beletage

Люди, які опікуються аферами з кредитними карточками, на-зиваються кардерами. Найпростішим способом крадіжки грошей зкарток — це дізнатися про реквізити карточки і використовуватиїх для придбання товарів в інтернет-крамницях. Фахівці радятьза жодних обставин не розкривати реквізити у електронних по-відомленнях (E-mail, ISQ).

Існують і більш витонченні способи крадіжок. Кардери уста-новлюють у банкоматах пристрої, які фіксують дані про карточку.Найчастіше такими пристроями є насадки на клавіатуру банко-мату, які за зовнішнім виглядом повторюють кнопки. Підробленаклавіатура фіксує всі натиснуті клієнтом кнопки коли він знімаєгроші з рахунку у банкоматі.

Кардери також використовують і такий пристрій як «LetaneseLoops». Це — пластиковий конверт. Він дещо більший за пласти-кову карточку. Його встановлюють в отвір, у який вставляєтьсякартка. Коли конверт встановлено в отвір, — гроші зняти не можна.Клієнт намагається витягнути свою карточку, але це йому не вда-ється. Саме в цей час підходить шахрай (на жаль, на лобі у ньогоне написано, що він шахрай) і говорить, що кілька днів тому з нимбула така ж халепа. Щоб банкомат повернув карточку, слід мовввести PIN-код і двічі натиснути кнопку «Cancel». Клієнт слухаєть-ся поради, але банкомат картку не повертає. Клієнту після невелич-ких роздумів не залишається нічого іншого як піти телефонуватиу банк щоб його карточку заблокували. За цей час шахрай дістаєконверт з карткою, вставляє її у банкомат і знімає гроші. PIN-кодвін знає, адже ви його набирали при ньому.

Шахраї фіксують PIN-код і за допомогою мініатюрної відеока-мери. Вона встановлюється поблизу і негайно передає зображенняпрямо в ноутбук кардера. Цей кардер знаходиться десь недалекоу своєму автомобілі.

Фахівці радять прикривати клавіатуру вільною рукою під часвведення PIN-кода. Шахраї вдаються також і до установки своїхбанкоматів. Грошей вони не видають, але зчитують всю необхіднуінформацію. Необхідно користуватися лише провіреними банко-матами, що встановлені у приміщеннях банків та у гіпермаркетах.

Найпростіший спосіб обману — підглянути з-за спини на код,який ви набираєте.