4.2. Досвід роботи

магниевый скраб beletage

Пошуки роботи слід розпочинати якомога раніше. Не завадитьрозпочати робити це ще сидячи на студентській лаві. Бажаю, щобна час закінчення вузу вас вже чекали на робочому місці. Одержатидосвід за спеціальністю можна ще під час навчання. Наприклад,для проходження практики доцільно вибирати ті компанії, на якиххотілося б працювати у майбутньому.

Влаштовуючись на першу роботу, молода людина не повинназабувати про перспективу. Наприклад, майбутньому бухгалтерукраще йти працювати помічником бухгалтера, ніж влаштовувати-ся вантажником чи кур'єром. Робота помічника може виявитисяз меншою зарплатою, але ж при цьому набувається професійнийдосвід. Вища освіта і практика у відомій компанії є запорукоюуспішної кар'єри.

У фахівцях без досвіду роботи зацікавлені далеко не всі ком-панії. Часто за це вину можна покласти на кандидатів. Багато зних, ще не маючи досвіду роботі, вимагають високу зарплату, від-мовляються працювати за ненормованим графіком. Незнання іно-земних мов все ще залишається «Ахіллесовою п'ятою» вітчизнянихвипускників.

Відсутність досвіду роботи не є нездоланною проблемою дляпрацевлаштування. У багатьох компаніях є програми навчаннявипускників для виконання ними професійних обов'язків.

Молодь, яка не має досвіду роботи, найбільше беруть великікомпанії. Вони готують собі співробітників у спеціальних навчаль-них центрах. Трапляються і компанії, які пропонують програмистажування і проходження практики ще під час навчання у вузі.Головні вимоги до молодих фахівців — бажання працювати танаявність базових університетських знать У більшості випадківроботодавці пропонують новачкам пристойну зарплату і не нама-гаються економити на відсутності у них досвіду роботи. Інакшевони ризикують втратити такого молодого фахівця після того яквін здобуде необхідний досвід.

Молоді фахівці мають свої переваги. Вони зберігають вірністькомпанії, яка повірила у їх спроможності на старті професійноїкар'єри. Помічено й те, що навчати з нуля корпоративним стан-дартам простіше, ніж перевчати фахівців, які прийшли з іншихкомпаній. Молоді фахівці є ініціативними і мають багато ідей.

Конкурс на привабливі місця у компаніях, що беруть на робо-ту випускників вузів, зазвичай, є чималим. У багатьох випадкахобійти конкурентів допомагає знання іноземної мови. Якщо ж мо-лодий фахівець знає їх кілька, то його шанси на успішну кар'єрурізко зростають.