4.3. Сезонність у пошуках роботи

магниевый скраб beletage

Літній пошук роботи

Літню відпустку можна використати кількома способами.Можна кудись поїхати і зовсім не думати про жодну роботу. Мож-на попрацювати, наприклад, фізично. Колись Мойша запитувавАбрама:

Тьі не знаешь зачем Иван песок привез?

Наверное, в отпуск идет.

Пояснимо читачеві, що пісок знадобився Івану для будівни-цтва.

Під час відпустки можна і пошукати роботу, яка є кращоюза попередню.

Більшість рекрутерів дотримуються думки, що літо є мертвимсезоном — ніхто нікому не потрібний. Існує й думка, що зазначе-ний вислів не завжди відповідає дійсності. Вважають, що червеньє найбільш активним місяцем для працевлаштування — вакансійв цей час багато, а бажаних кандидатів для заповнення вакансій —мало. Серпень має підстави вважатися найменш зручним місяцемдля пошуку роботи.

Пошук роботи в Україні ще не став виключно сезонним яви-щем. Той, хто хоче знайти роботу — її завжди знайде.

Влітку шанси на успіх у пошуку роботи є кращими. Це по-яснюється тим, що основна маса населення влітку шукає не де бпопрацювати, а де б відпочити. Влітку пошукачеві конкуренціюскладають випускники вузів, але вони є конкурентами лишена найнижчих щаблях кар'єрної драбини. Влітку діяльність ре-крутерів активується.

Якщо стоїть дилема як провести відпустку — відпочиваючи чишукаючи роботу — то фахівці радять використати відпустку на від-починок. З нуля знайти гідну роботу за час відпустки практичнонеможливо. Відпустку брати для пошуку роботи варто тоді, колирекрутери подають сигнали про високу ймовірність працевлашту-вання на очікуваній посаді. Слід врахувати ту обставину, що провідпустку слід попереджати свого роботодавця щонайменше за дватижні до її початку.

Роботу слід шукати незалежно від сезону. Хоч цей світ і не єтим місцем, де відпочивають, все ж таки відпочивати потрібно.Недарма ж жителі Чорногорії кажуть: «Щоб добре вночі поспати,потрібно вдень добре відпочити».

Пошук роботи взимку

Існують професії, попит на які взимку збільшується, порівню-ючи з іншими порами року. Зокрема, це стосується працівниківготельної та туристичної сфери. Активізація попиту на працівниківособливо помітна на гірськолижних курортах. В Україні ці курор-ти розпочинають працювати наприкінці листопада. У грудні вонипрацюють, як кажуть, «за повною програмою». Гірськолижні базизалишаються повністю завантаженими до кінця січня.

Взимку зростає попит на лікарів всіх спеціальностей, розпо-чинаючи від терапевтів і закінчуючи травматологами. Ожеледь ізавірюхи спричиняють популярність травматологів. Кінець груднята січень — це період свят. Зрозуміло, що вони не обходяться безпереїдання і «перепивання». Отже, зростає потреба у дієтологахта стоматологах.

Довгі вечори, короткий день, відсутність сонячного сяйва,зменшення вживання вітамінів викликають апатії, депресії, стре-си. Внаслідок цього зростає попит на психологів та психоаналіти-ків.

Зима — сприятливий час для пошуку роботи програмістами.Багато веб-проектів приурочено до знаменних подій календаря.Взимку їх чимало. Розпочинається випуск нової продукції, ство-рюються портали і сайти. Опрацьовуються нові проекти, переви-пускаються існуючі. Скрізь потрібні програмісти.

Зимовий час є сприятливим для працевлаштування дизайнерів,зокрема, тих, що створюють нові поштові листівки та різноманітніпоздоровлення. На думку фахівців десятьма найпопулярнішими зточки попиту робочої сили є такі спеціальності: промоутери; пра-цівники готельного і туристичного бізнесу; актори та музиканти;медики; програмісти; водії снігоприбиральних машин; парикма-хери; дизайнери одягу, візажисти; інструктори із зимових видівспорту; менеджери з продаж; сценаристи.

Не забудемо й ту обставину, що Новий рік і Різдво святкуютьсятеж взимку. Передноворічні дні вважаються чудесною порою дляпідробітків чи постійного працевлаштування. Якщо у вас немаєпостійної роботи або хочете підзаробити додаткову копійку, то пе-редноворічні дні створюють для цього гарні шанси. Багатьом фір-мам саме наприкінці року потрібні помічники. Саме в цей періодз»являється багато тих можливостей підробітку, яких бракуваловпродовж всього року. Підзаробіток може перетворитися у постійнуроботу, бо період найбільшої активності на ринку вакансій при-падає саме на січень.

Нескладно влаштуватися у мережу роздрібної торгівлі. В цейперіод крамниці потребують додаткових робочих рук. Одним зплюсів такої роботи можуть бути скидки для своїх працівниківна товари, що їх реалізує фірма.

Доставка новорічних подарунків має виконуватися вчасно,тому склади і центри розсилки наймають працівників, здатнихупаковувати товари і готувати посилки для відправлення. Тим біль-ше, що зростає кількість покупців, які замовляють товари через«Інтернет».

В цей період року починають продаватися ялинки та різнома-нітні новорічні прикраси. Знову ж таки виникає попит на їх про-давців. У ресторанах відбуваються корпоративні вечірки. Можнапопрацювати в обслуговуванні вечірок як у ресторанах, так і у фір-мах. З»являється робота в компаніях, що опікуються організацієюкультурних заходів.

З'явилася і така професія як таємничий покупець. Цей праців-ник відвідує крамниці, видаючи себе звичайним покупцем, а потімробить висновки про якість обслуговування. Результати його праціє особливо актуальними в період передсвяткового ажіотажу, щоохоплює торгівлю.

Перед пошуком тимчасової роботи необхідно визначитися зісферою, у якій би хотілося себе випробувати. Можна звернутисябезпосередньо до організації, яку запримітили. Фахівці не рекомен-дують звертатися за допомогою електронної пошти до менеджераз персоналу. Краще зателефонувати. Ресторани та крамниці виві-шують оголошення про пошук співробітників прямо на стінах чиу вітринах своїх закладів. Не слід також забувати про газети та«Інтернет». Завжди доцільно пам'ятати прислів'я: «Хто шукає —той завжди знайде». Коли гора не захотіла йти до Магомета, то вінпішов до неї. Результат — зустріч врешті-решт відбулася.

Переходимо до пошуків роботи під час кризи.

Кризовий пошук роботи

Економічна криза викликає скорочення зайнятості. Зростаєбезробіття. Воно особливо зачіпає фінансистів, співробітників де-велоперських компаній, маркетологів, піаристів, адміністративнихпрацівників, працівників виробничої сфери.

Звичною стала ситуація, коли працівники переводяться на ре-жим неповного робочого дня або їх відправляють у відпустку беззбереження заробітної плати.

Матеріальне становище погіршується внаслідок інфляції таскорочення заробітної плати (як офіційної, так і «в конвертах»).Звільнення з роботи, напевно, мало у кого викликає радість.

Фахівці радять звільненим не кидатися негайно на пошукироботи, а взяти невеличкий тайм-аут. За цей час вляжуться емоції(в австрійській армії колись можна було скаржитися на свого на-      135чальника лише через три доби після виникнення образи), відійдетривога, душевний стан стане спокійним і з»явиться можливістьподумати про те, що ж робити далі. Не слід впадати у відчай, жалітисебе, зачинятися вдома. Можна певний час використати на вико-нання справ, до яких раніше не доходили руки. Потів — шукатироботу. Слід пам'ятати, що в період кризи попит і пропозиція робо-чої сили модифікуються, порівнюючи з благополучними періодамистану економіки. Американський фахівець Карен Бернс у журналі«US News and World Report» давав такі поради як діяти у випадкувтрати роботи. Потрібно:

Піднятися рано та зробити зарядку.

Прийняти душ, зробити зачіску, красиво одягтися та смачнопоснідати.

Написати колишньому босу листа з вдячністю, а також листивсім, з ким працювали. У листі слід внести контактну інформацію.

Підрахувати свої фінансові резерви та визначити зони, депотрібно негайно скоротити витрати.

Трішки пожуритися.

Поспілкуватися з дотепною і діловою людиною, яка допо-може повернути позитивний заряд та підвищити самооцінку.

Скласти план дій (стати на облік безробітних, зібрати даніпро вакансії тощо).

Обновити резюме.

Скласти перелік знайомих та інших осіб, які можуть допо-могти у пошуку роботи.

Подумати про майбутнє. Можливо безробіття є шансом длязміни роду вашої діяльності.

Непросто знайти роботу, навіть, висококваліфікованим фа-хівцям. Знаючи собі ціну, все ж таки слід слідкувати за тим, щодіється на ринку праці і відповідним чином коригувати свої амбіції.

У росіян є прислів'я «Не до жиру, лишь бьі живу». Воно до-речне для пошуків працевлаштування у кризовий період. Слідшукати не вакансії, а можливості заробити копійку. Можливостіє завжди. Навіть, за найгіршою економічної ситуації.

Тим, хто шукає роботу, фахівці радять самооцінити свій до-свід і зрозуміти у яких ще сферах його можна застосувати. Слідрозглядати всі пропозиції, не відмовлятися від співбесід, навіть,у маловідомих фірмах. Ретельно збирайте інформацію про праце-давців. Стримуйте свої очікування щодо розміру заробітної плати.

Слід відшліфувати резюме, придумати як відповідати під часспівбесіди, активізувати свої зв'язки. Не слід повністю поклада-тися на рекрутерів та Інтернет. Часто компанії не оприлюднюютьінформацію про певні вакансії.

Якщо звільнення відбулося через кризу, то цю обставинуне слід приховувати і соромитися. Під час співбесіди бажано про-мовчати про некоректну поведінку попереднього роботодавця призвільненні. Таке трапляється. У багатьох керівників — «рильцев пушку» і краще у будинку повішеного про мотузку не згадувати.

Оскільки масло каші не псує, то не завадило б мати про запасрекомендаційні листи від попереднього роботодавця та інших до-речних джерел.

Вакансії є і під час кризи. Започатковуються нові компанії,а отже з»являються нові вакансії. Багато фірм на місце скороченихфахівців беруть нових співробітників. Вакансії на ринку праці ніко-ли не зникають. Мова може йти хіба що про їх кількість та якість.

Успішність пошуку залежить від активності кандидата та йогорівня кваліфікації. Грамотні люди роботу собі знаходять завжди.Розумна людина бідною не буває, але Бог допомагає тому, хто до-помагає сам собі.

Відомий український телеведучий Ігор Пелих розповідав, якзаробив гроші під час навчання у першому класі звичайної тер-нопільської школи. Йому і другу дуже хотілося придбати доситьдорогі на ті часи чеські ковзани «Salvo». Батьки грошей не це не да-вали. Перед Різдвом хлопці вивчили з десяток довгих і оригіналь-них колядок і вони пішли з ними по сусідах. Колядники заробили150 карбованців. На початку 80-х років — це місячна зарплата ін-женера. Було придбано ковзани, кубик Рубика та хокейну ключку.Різдво виявилося вдалим сезоном для реалізації мрії.