6.1.4. Начальник і криза

магниевый скраб beletage

Водії знають, що найвірогідніше майстерність керування авто-мобілем провіряється у «пробках». Управлінська компетентністьменеджерів найкраще провіряється у кризові періоди. Начальникуслід навчитися правильно будувати свої стосунки з підлеглими.

Фахівці радять вчиняти так.

Слід уникати утворення інформаційного вакууму. Якщо керів-ник буде мовчати, то неодмінно з'являться чутки і плітки. Якщокерівник не впевнений, як будуть розвиватися події, що може тра-питися з компанією, скільки працівників потрібно буде скоротитиі кого саме, — говорити начальнику потрібно. Інформація, почутавід начальника, дасть можливість формувати у підлеглих конструк-тивне ставлення до подій, що відбуваються.

Відверта розмова про кризу здатна покращити клімат у ко-лективі та знизити зайву тривогу, яка заважає роботі. Стосункиначальника з підлеглими завжди мають будуватися на правді.Це — надзвичайно важливо. Не менш важливим є і спосіб подан-ня правдивої інформації. Правду можна подати як у негативному,так і позитивному світлі. Завдання начальника полягає у тому, щобправда мала конструктивний характер.

Якщо у колективі виникла тривога чи, навіть, паніка, то на-чальник має докласти всіх залежних від нього зусиль, щоб колек-тив повернувся до конструктивізму. Про ризики та можливостінеобхідно говорити без істерики. До ситуації, що склалася, слідгнучко пристосовуватися і до процесу пристосування начальникунеобхідно активно залучати співробітників.

Рішення, що ухвалюються, працівники мають розуміти. Добре,коли вони братимуть участь у процесі ухвалення таких рішень.

Начальнику слід максимально фокусувати увагу підлеглихна якісному виконанні роботи за кризових обставин, що виникли.Необхідно зосередитися на пошуку ідей, які можуть привестидо зміцнення становища компанії. Доцільно ретельно аналізуватиситуацію. Життя ж ніколи не зупиняється. Разом з ним не помираєі бізнес. Для когось можливості у бізнесі закриваються, а для ко-гось — відкриваються. Як співалося колись у пісні: «Кто-то теряет,а кто-то — находит».

Фахівці не рекомендують начальнику говорити, що він не знаєпро можливі варіанти розвитку подій. Такі слова підлеглі трак-туватимуть як розгубленість. Не завадить зібрати працівників іразом подумати над тим, як компанії рухатися далі. Начальник —він і в Африці начальник. Начальник з огляду на свій соціальнийстатус, повинен показати, що він вміє притягати удар, нанесенийкризовою ситуацією.

Працьовиті і талановиті працівники мають менше шансів втра-тити роботу, а якщо ж і втратили її, то вони мають більше шансівзнайти нову роботу, порівнюючи з тими працівниками, кому Богдав менше таланту і працьовитості. Працьовиті і талановиті спів-робітники — важлива опора начальника, особливо, в кризовийперіод.

Всім, хто був студентом, відоме прислів'я: «Любовь приходити уходит, а кушать хочется всегда». Їсти хочеться і під час кризи.Окрім їжі важливе значення має і сон. Лікарі рекомендують щодобиспати 8 годин. Ті, хто спить менш ніж 7 годин, можуть заробитихвороби. У них виникають проблеми з увагою, порушується на-стрій, з'являється дратівливість, депресія тощо.

Наприкінці цієї рубрики подамо інформацію, що стосуєтьсяСША.

Одне з найбільших кадрових агенств у США «Randstad»у жовтні 2008 року повідомляло, що майже половина американ-ців не поважають своїх начальників. В умовах кризи керівництвозосередилося на проблемі прибутків на шкоду опіці корпоративнихвзаємин. Менш ніж 30% американців вважали, що їх начальство єприкладом для наслідування та грає роль наставника.