6.1.6. Зміна керівництва

магниевый скраб beletage

Менеджери часто скаржаться на текучку кадрів.

Часто зміна керівників є теж неабиякою проблемою. Наскількизміна керівництва є частою — критеріїв, готових на всі випадкижиття, немає. Тут багато що залежить від галузі, компанії і стійкос-ті співробітників до змін. Для ьільшості співробітників серйознийстрес становить і щорічна зміна керівництва, не кажучи вже прочастіші зміни.

Відомо, що кожна мітла мете по-своєму. Якщо керівники мі-няються двічі-тричі впродовж року, то виникає, щонайменше двіпроблеми:

у кожного начальника є своя манера спілкування, управ-ління і контролю;

кожний начальник має своє розуміння цілей і приоритетівкомпанії.

Першу проблему співробітникам вдається долати краще, ніждругу. До першої вони ще можуть адаптуватися. За другої проблемиможе виникнути недовіра до управління, що призведе до прихова-ного чи відвертого саботажу.

Проблем не породжує зміна керівництва, якщо вона є обгрун-тованою і зрозумілою. Якщо ж пріоритети керівництва є не зовсімзрозумілими, то це може означати, що компанію охопила лихоман-ка, або її власники ще й самі не знають, що вони хочуть. У такихкомпаніях спостерігається висока текучека кадрів. Часта змінакерівництва є симптомом текучки, а не її причиною. Співробітникизвикають до певного стилю керівництва. Підлаштуватися під ново-го начальника завжди було непростою справою.

Якщо співробітник зацікавлений у роботі, то йому слід виро-бляти у собі звичку до змін і спокійно продовжувати виконуватисвою роботу, не дивлячись на зміни керівництва. Начальники при-ходять і відходять, а робота — залишається.

У змінах керівництва можна вбачати і позитивні аспекти.Новий начальник задає емоційний імпульс. Він мотивує людейна розв'язання нових завдань і співробітники намагаються пока-зати себе з найкращого боку.