7.2.7. Офісна «Попелюшка»

магниевый скраб beletage

Трапляється, що досягнення працівника залишаються непо-міченими. Визнання ж дістаються іншим. Бути переможцем хо-чуть бути всі. Бути переможеним не хоче ніхто. Першість частовизнається не за тими, хто добре робить свою справу, а за тими, хтовміє звернути увагу на власні досягнення. Деяким щасливчикамдістається вся слава.

Завищені очікування є однією з причин відчуття людей проте, що їх недооцінюють. Багато працівників сприймають роботуяк замінника сім'ї і друзів. Позитивна оцінка керівництва та ко-лег сприяє усвідомленню працівником власної цінності. Відчуттянезадоволення викликає відсутність позитивної оцінки трудовоїдіяльності.

Психологи стверджують, що недооціненими часто відчуваютьсебе люди із заниженою самооцінкою. З точки зору навколишніхпрацівників, таких людей хвалять не рідше, ніж інших. Їм же зда-ється, що їх недооцінюють.

Спеціалісти радять «Попелюшкам» намагатися думати по-зитивно. Наприклад, запитати себе про найкращу оцінку, яку бхотіли одержати. Потім використати методику за назвою «Коле-со балансу». З цією метою робоча діяльність поділяється на кіль-ка частин, подаючи їх у вигляді сектора колеса (функціональніобов'язки, кар'єра, взаємини з колегами тощо). Вісь колеса — 0(нуль), а обід — 10. Потім намагаються об'єктивно свої досягнення.Визначаються ті сектори «Колеса балансу», які потрібно розвивати.

Рідко в одному працівникові поєднується професіонал і люди-на, яка вміє подати свою роботу. З українського прислів'я відомо,що «вміла готувати, та не вміла подавати».

Фахівці рекомендують подивитися як діє колега-щасливчик.Спробуйте запозичити щось з його поведінки. Змінитися буде важ- 241ко, але, усвідомивши свій недолік, можна буде спробувати йогоусунути, наприклад, спираючись на тренінг з конкретної проблеми.

Для того, щоб звернути увагу начальства, потрібно буде на пев-ний час зрозуміти цілі і проблеми начальства, а також те як виможете сприяти досягненню цілей та подоланню проблем.

Використовуйте й інший спосіб, — говоріть про успіхи іншихпрацівників. Вони незабаром почнуть говорити про ваші успіхи.Неминуче станеться те, про що говорив артист Аркадій Райкін: «Тьіменя уважаешь. Я тебя уважаю. Значит, мьі — уважаемьіе люди».

Пропонується ще й третій спосіб — змусити інших помічативаші досягнення. З цією метою щодня впродовж 15 хвилин про-гуляйтеся офісом і поговоріть з колегами.