8.1.2. Офісні табу

магниевый скраб beletage

Американський портал carrier-builder.com сформулювавдев'ять «офісних заповідей» про те чого не можна вчиняти на ро-боті за жодних обставин.

1. Не вкрадь. Ця біблійна заповідь є особливо актуальною дляофісного працівника. Співробітники часто забувають, що папірдля принтера, блокноти, ручки та інші канцелярські товари, якілежать на столі, є власністю компаній. Багато співробітників вва-жає, що взяти додому те, що «кепсько лежить», сам Бог велів.

Насправді ж Бог нічого не велів і такі дії є не чимось іншим якдріб'язковою крадіжкою. Оскільки судять не за те, що крадуть,а за те, що попадаються, то майте на увазі несприятливий для себерозвиток подій у випадку виявлення крадіжки корпоративногомайна. Заповідь поширюється і на крадіжки особистих речей спів-робітників.

Не звинувачуй інших у своїх помилках. Зрозуміло, що спів-робітнику неприємно визнавати те, що припущені ним помилкивплинули на якість роботи всього колективу. Свої помилки слідвизнавати, як би гірко це не було. Ще більший гріх покладаєтьсяна душу працівника, коли він свої помилки перекладає на іншихколег. Слід пам'ятати, що: «Бог не теля — бачить і звідтіля».

Не розпускай пліток. Якщо працівник і почув якусь плітку,то він не повинен поширювати її далі. Врешті-решт ниточка роз-плутування цього клубочка може привести і до вас.

Не прикидайся хворим. Якщо втома й депресія напалина співробітника, то йому слід взяти відгули або відпустку за свійрахунок. Брехня може зашкодити і в результаті втрати будуть біль-шими, ніж відпустка за власний рахунок. Адже хворого співробіт-ника можуть побачити у тих місцях, які він вважав найбезпечніши-ми. Керівництво може зробити певні оргвисновки. Співробітникуможе бути вказано на двері.

Не виходьте на роботу під час хвороби. Надлишок службово-го заповзяття карається так, як і його дефіцит. Якщо співробітниксправді захворів, то рознесення інфекції не є найкращим способомзавоювання довіри співробітників. Краще за все взяти лікарнянийі посидіти (чи навіть полежати) вдома. Поява хворого співробітни-ка на роботі не розглядатиметься як подвиг, а зашкодити цьомупрацівнику зможе.

Не використовуйте офісну техніку для особистих цілей.Впродовж робочого часу недоцільно обговорювати по телефону те,що не стосується роботи, використовувати офісний принтер дляроздрукування стороннього матеріалу, користування Інтернетомдля розважання себе та робити інші вчинки. Слід пам'ятати, щотерпіння начальства не є безмежним і йому може настати кінець.

Не обговорюйте особисті проблеми. У будь-якому випадкунедоцільно плакатися колегам. Якщо щось у приватному життіспівробітника заважає роботі, то він може взяти відгул чи від-пустку для вирішення проблем, що виникли. Плач розв'язаннюпроблем не допоможе, а кар'єрному просуванню може і зашко-дити.

Не одягайся неохайно. Одяг завжди має бути чистим, охай-ним і таким, що відповідає загальному офісному стилю. Оточую-чих зовсім не цікавлять причини зовнішнього неохайного виглядуспівробітника. Колеги це сприймають як факт, який не потребуєпояснень.

Не фліртуй. Перед тим як завести службовий роман, вартопоцікавитись ставленням до такого роману у компанії. Слід поду-мати про всі етапи службового роману, а не лише про його початок.

Колись один джентльмен сказав: «Щоб там не говорили продесять заповідей, слава Богу, що їх лише десять». Як бачимо, офіс-них табу також небагато і всі вони є такими, що під силу кожному.