7.1. Класифікація круп

магниевый скраб beletage

В основу класифікації круп покладені біохімічні й анатомічніособливості зерна, а також його форма, побудова і склад. Крім цього,крупи розрізняють за способами переробки.

Види круп розрізняють залежно від культури зерна, з якого вонаотримана. Найбільш поширені крупи пшона, гречана, рис, вівсяна,ячмінна, кукурудзяна, пшенична й ін.

Крупи різних видів відрізняються за зовнішніми ознаками (фор-мою, розміром, кольором), а також за вмістом крохмалю, білка, жиру,золи і вітамінів.

Крупа кожного виду поділяється на різновиди, що зв'язані зособливостями її виробництва. Вона може складатися з ендоспермуабо містити зародки, або насінні чи плодові оболонки, алейроновийпласт.

Зерно може бути цільним, недробленим (ядриця), дробленим(січка), плющеним (пластівці). Цільна крупа буває нешліфована,шліфована, полірована, дроблена крупа - нешліфована і шліфована.

Різновиди крупи можуть підрозділятися на більш дрібні групи.Наприклад, манна крупа поділяється на марки залежно від зерна.Марка М - м'яка пшениця; марка Т - тверда пшениця; марка МТ -змішана пшениця.

Кукурудзяна та ячмінна крупи поділяються за розміром часток наномери - це номери сит, через які вони пройшли, або за іншими показ-никами. Деякі види круп - пшоно, рис - поділяються на сорти, що ви-значають після вироблення на основі оцінки якості. Однак останнімчасом виробники відмовляються від розподілу на сорти.