8.1. Загальні положення

магниевый скраб beletage

Макаронні вироби є кулінарним напівфабрикатом, який вигото-влено з борошна і води, іноді з додаванням збагачувача. Основнимидостоїнствами макаронних виробів як продукту харчування є високапоживність, оскільки для їхнього виготовлення застосовується пше-ничне борошно вищої якості з максимальним вмістом білкових і міні-мальним - мінеральних речовин (золи), швидкість і простота готуван-ня з них їжі.

Макаронні вироби містять не менш як 12 % білкових речовин,70 - 72 % вуглеводів (в основному крохмаль) і лише 11 - 12 % вологи.Чим менше в макаронних виробах жиру (вміст його коливається від0,5 до 0,7 %), тим краще вони зберігаються.

Подібні вироби вже виготовлювали в середні віки в Азії, звідкинеаполітанські купці завозили їх до Італії. Потім вони поширилися повсій Західній Європі. Промислове їх виробництво в Європі виникло напочатку XVIII століття. У 1797 р. в Одесі з'явилася перша в Росії мака-ронна фабрика.

Сучасна тенденція розвитку виробництва макаронної продукціїхарактеризується високим ступенем концентрування, комплексною ме-ханізацією процесів з безперервно діючими потоковими лініями, з ав-томатизованим контролем і регулюванням технологічних процесів. По-ряд з цим, зараз широко представлені підприємства малої потужності,що випускають макаронну продукцію невеликими партіями, але врізноманітному асортименті. Розроблено малогабаритне устаткуваннядля підприємств подібного типу: маленькі комбайни-автомати продук-тивністю 15 - 30 кг/год, що вміщаються на звичайному столі. Як прави-ло, це екструдери з набором різних насадок. Макаронні вироби випус-кають з різними наповнювачами, добавками: буряк, желе, варення й ін.Проте ця технологія поширена у світі, а не в нашій країні.