18.4. Розфасовка, упакування і зберігання готового продукту

магниевый скраб beletage

Перед відправленням у реалізацію з метою запобігання забруд-нення і впливу зовнішніх факторів на продукт, а також для доданняйому товарного вигляду масло розфасовують і упаковують. Від вигля-ду і якості упакування залежить стійкість масла при зберіганні, йогостійкість до впливу зовнішніх умов. Вершкове масло упаковують удерев'яні і картонні шухляди по 25,4 і 20 кг, масло з наповнювачами -по 10 і 20 кг; топлене масло розфасовують у бочки ємністю 50 і 100 кг,а також у скляні банки по 0,5 кг; консервовані види масла зберігаютьу жерстяних банках.

Бочки для зберігання масла виготовляють з чистоструженої бу-кової клепки. Деревина бука легка, міцна, має малу гігроскопічність істійкість до пліснявіння. Крім букової, можна використовувати оси-кову, березову і липову клепку. Для ящиків використовують гладковистругані сухі дошки з витриманої ялини і ялиці, а також добро-якісну тришарову березову або вільхову фанеру, склеєну казеїновимклеєм. Внутрішні стінки бочок перед розфасовкою покривають ка-зеїновим клеєм, а ящики вистилають пергаментом марки А, що,відповідно зі стандартом, повинен бути масло- і водонепроникним,володіти високою механічною міцністю, не містити миш'яковихз'єднань і солей важких металів.

Масло, призначене для швидкої реалізації, розфасовують брике-тами по 100, 200, 250 і 500 м на маслорозфасовочних машинах, щоформують масло, розрізають його на бруски відповідної стандартноїмаси і загортають у пергамент або кашировану алюмінієву фольгу напергаменті марки В. Припустиме відхилення в масі при розфасовціскладає 1 %. Бруски укладають у картонні ящики, які заклеюють.