7.5.6. Заходи особистої безпеки інспектора-регулювальника при здійсненнірегулювання дорожнього руху

магниевый скраб beletage

Регулювання дорожнього руху є дуже небезпечною діяльністю ін-спекторів ДПС. Працюють вони без прикриття, перебувають при цьомубезпосередньо на проїзній частині дороги, інтервал до автомобілів відінспектора на регульованому ним перехресті може становити менше 1м. Умови праці інспектора-регулювальника є не тільки небезпечними,але і дуже шкідливими, оскільки на нього діє низка негативних факторівсередовища - шум, вібрація, спека або холод, атмосферні опади, загазо-ване і запилене повітря. У результаті швидко настає втома, зниженнягостроти реакції та концентрації уваги, що призводить до помилок у ро-боті інспектора, виникнення дорожньо-транспортних пригод з його ви-ни, а якщо до цього додати недотримання водіями правил дорожньогоруху, небезпечні дії їх на перехресті, то можна зрозуміти, чому приздійсненні розпорядчо-регулювальних дій інспектори ДПС отримуютьтілесні ушкодження або навіть гинуть.

Науково обґрунтованими рекомендаціями[3] пропонується трива-лість роботи регулювальника не більше 1,5-2 години, після чого йогопотрібно замінити іншим, давши йому відпочити протягом 1,5-2 годин,а потім з новими силами знову заступати до своїх обов'язків і т.д. Тіль-ки така організація роботи надасть можливість інспекторам-регулювальникам працювати ефективно і небезпечно.

Робоче місце будь-якої працюючої людини має бути у належномустані. Це стосується й інспекторів-регулювальників. При здійсненні ре-гулювання інспектора бажано розмістити на добре освітленому острів-цю безпеки з піднятою відносно дороги площиною або застосовуватитумби висотою 0,3-0,5 м. Інспектора при такому розташуванні буде даліі краще видно, а сама тумба захищатиме його від тілесних ушкоджень уразі можливого на нього наїзду.

Тумба повинна бути з світловідбиваючою поверхнею, а одяг інспе-ктора та жезл відповідати вимогам безпеки.