5.6. Дії працівників ОВС на випадок пожежі та надання першої до-помоги потерпілим

магниевый скраб beletage

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про міліцію» працівники ОВС зо-бов'язані повідомити відповідні державні органи і громадські об'єднанняпро пожежі, вжити невідкладних заходів для ліквідації їх наслідків, вряту-вання людей і подання їм допомоги, охорони майна, що залишилось без на-гляду. При підозрі на підпал необхідно організувати охорону слідів злочи-ну, речових доказів, ужити заходів щодо розшуку і затримання підозрілих.

Для збереження життя і здоров'я людей в умовах пожежі необхіднодотримуватись таких правил:

при загоранні одягу на людині не дозволяти їй бігти; необхідноповалити її на землю і рясно полити водою, збити вогонь;

не роздягати обпаленого, якщо одяг його прогорів, накрити по-страждалі частини тіла стерильною марлею, іншим матеріалом;

перш ніж увійти до палаючого будинку, потрібно накритись зголовою мокрим покривалом, шматком щільної тканини тощо;

двері до задимленого приміщення слід відкривати обережно,оскільки швидкий приплив збагаченого на кисень повітря може призве-сти до спалаху;

для захисту від диму та високої температури при гасінні пожеждихати потрібно через зволожену тканину;

не стрибати вниз з висоти вище третього поверху, оскільки ценадзвичайно небезпечно.

Горіння одягу, безпосередні контакти з полум'ям, розжареними предме-тами, рідинами, що горять, призводять до опіків різного ступеню.

Опіки І, ІІ, ІІІ А ступенів належать до поверхневих. Вони можуть загою-ватися самостійно з повним відновленням шкірного покриву навіть на вели-кій площі опіку. Глибокі опіки ІІІ Б та ІУ ступенів принципово відрізняютьсятим, що загоюються рубцюванням та здебільшого вимагають хірургічних ме-тодів лікування.

Перша допомога повинна бути спрямована на припинення впливу висо-кої температури на потерпілого. Його кладуть в горизонтальне положення ташвидко гасять одяг, що горить, будь-яким способом.

При невеликому опіку (І ступеня) необхідно підставити обпечене місцепід струмінь холодної води та тримати до стихання болі, а потім змочитиуражену ділянку спиртом або одеколоном, не накладаючи пов'язки.

При сильних опіках та утворенні пухирів необхідно на них покласти сте-рильну антисептичну пов'язку. У разі відсутності такого роду матеріалів ви-користовують чистий рушник, простирадло, хустинку тощо, дати знеболюва-льні препарати.

При великих опікових ураженнях шкіри треба негайно викликати швид-ку допомогу, закутати потерпілого чистим пропрасованим простирадлом, да-ти знеболювальні препарати та велику кількість рідини (чай, мінеральна во-да).

При сильних опіках не можна:

обробляти шкіру спиртом, одеколоном, поливати пухирі та обву-глену шкіру водою;

проколювати пухирі, що утворились, щоб не інфікувати рану;

змащувати вражені місця жиром, розчином брильянтовим зеле-ним, засипляти порошками (це перешкоджає подальшому лікуванню);

зривати прилиплі до місця опіку частини одягу;

дозволяти потерпілому самостійно пересуватись(можливий шок).