2.2.5. Транспортні засоби

магниевый скраб beletage

Існує такий перелік транспортних засобів:

Автомобільний транспорт. Крім автомобілів, автобусів і тролейбусів до авто-транспорту належать корпуси і причепи автомобілів (у т.ч. контейнери), устат-кування автомобільне, автофургони, тягачі, самоскиди, автокрани, автобурові.

Судна. Крім різних видів безпосередньо суден (пасажирських, військових ітощо), до суден також належать платформи морські, конструкції плавучі (ко-фердами, плоти, баки, цистерни, буї, бакени);

Залізничний транспорт. Крім локомотивів, вагонів залізничного транспорту,до його складу також відносять вузли і деталі до залізничних і трамвайних ло-комотивів та рухомого складу, устаткування і матеріали для доріг, включаю-чи кріпильні вироби й арматуру, устаткування механічне (електромеханічне),сигналізації і забезпечення безпеки і керування рухом.

Апарати. Літальні повітряні і літальні космічні апарати. До них належать устат-кування злітно-посадочне, тренажери авіаційні наземні для цивільної і тран-спортної авіації, планери, аеростати, дельтаплани, вертольоти, літаки, ракети-носії, супутники, засоби забезпечення польотів космічних апаратів наземні.

Веломототранспорт. До веломототранспорту відносять мотоцикли, мотовело-сипеди, мопеди, коляски інвалідні, устаткування для мотоциклів і велосипедів.

Електричний транспорт і автотранспорт виробничий шляховий безрейковий,електровантажник, автонавантажувач.

Підприємство самостійно розробляє план субрахунків третього порядку залежновід конкретних особливостей парку транспортних засобів. При цьому транспорт гру-пують за такими показниками:

вид транспорту (автомобіль, мотоцикл, літак);

об'єм циліндрів двигуна (до 1000 см3; 1000-1500 см3 і т.п.);

вантажопідйомність (до 3,5 т; 3,5 — 5 т і т.п.);

маса (до 3500 кг, понад 3500 кг);

призначення (вантажний, легковий, пасажирський);

розташування (місце розташування гаражів, доків, ангарів);

хронологія (рік випуску — зручно для таксопарків);

підрозділ (машина адміністрації, бухгалтерії, відділу збуту).

Облік транспортних засобів ведеться за кожним об'єктом (транспортним засо-бом).