7.3. Операції за надходженнями до загального фонду бюджету

магниевый скраб beletage

 

Платежі до бюджету, які відповідно до закону України про Державний бюджет України на відповідний рік, є доходами загального фонду бюджету зараховуються безпосередньо на аналітичні рахунки відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету” Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевого бюджетів. Інформація про надходження та повернення зайво або помилково сплачених платежів одночасно відображається на рахунку 6111 “Доходи загального фонду державного бюджету”. Кредитовий залишок за рахунком 6111 дає інформацію про надходження до загального фонду державного бюджету з початку року з врахуванням повернених платежів та відшкодованих сум податку на додану вартість.

Повернення зайво чи помилково сплачених платежів, які є доходами загального фонду Державного бюджету, здійснюється обласним управлінням Державного казначейства на підставі висновків Державної податкової служби.

Платежі до загального фонду місцевих бюджетів зараховуються аналогічно на рахунок 3141 “Надходження до загального фонду місцевих бюджетів” і одночасно відображаються з урахуванням повернень помилково сплачених платежів за рахунком 6121 “Надходження до загального фонду місцевих бюджетів”. Кредитовий залишок рахунку 6121 відображає дохід місцевих бюджетів з урахуванням повернених платежів з початку року.

Залишки коштів на аналітичних рахунках, відкритих за балансовим рахунком 3141 “Надходження до загального фонду місцевих бюджетів”, на кінець операційного дня у регламентований час перераховуються (списуються) засобами програмного забезпечення на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3142 “Кошти загального фонду місцевих бюджетів” окремо для кожного місцевого бюджету, після чого направляються на здійснення видатків, передбачених місцевими бюджетами.

У першу чергу перераховуються міжбюджетні трансферти, що передбачені відповідними бюджетами, а залишок коштів направляється в установи банків за групою балансових рахунків “Кошти місцевих бюджетів та бюджетні кошти клієнтів, що утримуються за рахунок місцевих бюджетів”.