7.4. Операції за платежами до спеціального фонду бюджету

магниевый скраб beletage

 

Платежі до бюджету, які відповідно до закону України Про Державний бюджет України на відповідний рік, віднесені до спеціальних фондів, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в управління Державного казначейства за балансовим рахунком 3121 “Надходження коштів спеціального фонду Державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки”. Платежі до спеціального фонду місцевих бюджетів зараховуються на рахунок 3151 “Надходження коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні витрати”.

Інформація щодо надходження і повернення платежів одночасно відображається на рахунках 6112 - за доходами спеціального фонду Державного бюджету і 6122 - за доходами спеціального фонду місцевих бюджетів. Кредитовий залишок цих рахунках дає інформацію про надходження коштів з урахуванням повернення по кожному виду доходів.

Залишки коштів на рахунках 3121 (державний бюджет) і 3151 (місцевий бюджет) списуються відповідно на рахунки 3122 і 3152 – надходження коштів спеціального фонду державного (місцевого) бюджету, які направляються на спеціальні видатки. За допомогою програмного забезпечення у встановлений регламентом час органи Державного казначейства перераховують кошти Державного бюджету до Державного казначейства України на рахунок 8212 “Кошти спеціального фонду Державного бюджету, передані вищестоящим органам Державного казначейства”.

Кошти місцевих бюджетів таким же чином перераховуються в установи банків на рахунки, відкриті за групою балансових рахунків 254 “Кошти місцевих бюджетів, та бюджетні кошти клієнтів, що утримуються з місцевих бюджетів”. Ці операції здійснюються після перерахування міжбюджетних трансфертів, передбачених рішеннями відповідних рад.