2.Формування передумов рольової гри

магниевый скраб beletage

Формування передумов рольової гри становить актуальну педаго­гічну задачу у період від 1,5 до 3 р. Методика формування передумов рольової гри полягає у тому, що дорослий подає сюжет у словесній формі. Наприклад: «Сидять за столом лялька та ведмедик, гарнень­кі, чистенькі. На столі стоять тарілки, розкладені ложки. Дівчинка взяла ложку і почала годувати - спочатку ляльку, а потім ведмедика. Всіх погодувала, молодець!». При цьому дорослий супроводжує свої слова ігровими діями та підкреслює інтонацією, жестами, мімікою емоційно-позитивне ставлення до іграшок та дій з ними.

Якщо дитина не може включитись у пропоновану дорослим сю­жетно-рольову гру, то проводиться додаткова робота з формування ігрових дій на основі предметних дій у такій послідовності:

1)   Показати ігрові дії з різними предметами (ложкою - нагодува­ти ляльку, гребінцем зачесати її);

2)  Організувати ігрові дії із замінниками використаних предметів (ложка - олівець; гребінець - лінійка);

3)  Варіювання замінників однакових предметів: ложка - олівець, стрічка картону, паличка;

4)  Формування системи дій певної ролі: мати - годує, читає, при­бирає, одягає, зачісує; лікар - вислуховує, виписує ліки, робить укол;

5)   Щоб дитина приймала роль, дорослий разом з нею програє від­повідну систему дій і наголошує: «Ти грався у лікаря», «Ти була ма­мою».

Коротка схема роботи із залучення дитини до сюжетно-рольової гри становить перехід дитини від предметної дії до виконання нею ролі, відповідних їй дій і включає наступні кроки: їсти ложкою - го­дувати ложкою - годувати ложкою ляльку - годувати ложкою ляль­ку, як мама.

ВИСНОВКИ про формування передумов сюжетно-рольової гри у дітей раннього віку:

-                      метою формування передумов сюжетно-рольової гри є перехід дитини від предметної дії до виконання нею ігрової ролі;

-                     формування здійснюється за етапами: їсти ложкою - годувати ложкою - годувати ложкою ляльку - годувати ложкою ляль­ку, як мама.