Тема 11. Облік зобов'язань за розрахунками з постачальниками

магниевый скраб beletage

Основні поняття поточної заборгованості. Визнання зобов'язань за придбані товарно-матеріальні та нематеріальні цінності, послуги. Поняття про постачальників, підрядників та промислово-фінансові групи (ПФГ). Порядок і форми розрахунків між постачальником та покупцем.

Облік кредиторської заборгованості за товари, роботи, послуги. Характеристика рахунку 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками». Документування господарських операцій з обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками. Відображення операцій з розрахунків з постачальниками та підрядниками на рахунках бухгалтерського обліку. Аналітичний облік операцій з постачальниками та підрядниками. Синтетичний облік операцій з постачальниками та підрядниками. Порядок складання журналу 3 та відомості 3.3. аналітичного обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками. Відображення зобов'язань за розрахунками з постачальниками у фінансовій звітності.

Форми розрахунків з постачальниками за придбані товарно- матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги по товарних та нетоварних операціях, готівкою та безготівковим шляхом. Порядок здійснення та відображення в обліку імпортних операцій: купівля імпортних товарів з попередньою оплатою рахунків постачальника із неофшорної зони; купівля імпортних товарів з попередньою оплатою рахунку постачальника, що знаходиться в офшорній зоні; купівля імпортних товарів з відстрочкою платежу тощо.